Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 34 ürün bulunmaktadır.

Sağlıklı Yaşamı Destekleyen Güvenilir Mineral Takviyeleri

Mineraller, sağlıklı bir yaşam devam ettirebilmeniz için önemli görevlere sahip elementlerdir. Yeterli miktarda mineral desteğini sağlanmadığınızda ya da vücudunuzda mineral emilimini etkileyen herhangi bir sorun olduğunda mineral eksikliği gelişebilir. Özellikle bazı minerallerin eksikliği önemli sağlık problemleri yaşanmasına neden olabilir.

Sağlıklı ve dengeli bir beslenme ile vücudun mineral ihtiyacını büyük oranda karşılanabileceği gibi kaliteli markalar tarafından doğal olarak üretilen vitamin mineral takviyesi ile bu ihtiyaç karşılanabilir. Recete.com üzerinden güvenle satın alacağınız mineral takviyeleri ile vücudunuzun ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Minerallerin Görevleri Nelerdir?

Minerallerin her birinin görevi ayrıdır. Minerallerin vücuttaki görevlerine göre alınması gereken takviye destekler de değişir. En iyi vitamin mineral takviyesi ile vücudun ihtiyacı olan mineraller sağlanabilir. Minerallerin görevleri ise şu şekilde sıralanabilir.

  • Hormon ve enzim moleküllerin yapısında görevlidir.
  • Enzimlerin yapısında düzenleyicidir.
  • Asit-baz ve elektrolit dengesinin korunmasına destek verir.
  • Sinirler arası iletim sağlar.
  • Yiyeceklerden alınan enerjinin salınmasını destekler.
  • Vücuttaki dokulara oksijen transfer eder.

Vücudun İhtiyacı Olan Mineral Çeşitleri Nelerdir?

Doğada her biri farklı görevler üstlenen birçok mineral vardır. Bunlar;

Kalsiyum; süt ve süt ürünlerinde bulunur. Kalsiyum normal kemiklerin ve dişlerin korunması için son derece önemlidir. Damar, sinir sistemi ve hormonların düzgün çalışmasında da görevli olan kalsiyumun vücutta eksik olması halinde besin desteğine başvurulur.

İyot: Tiroit hormonlarının normal üretimini destekler.

Demir: Demir kırmızı kan hücreleri ve hemoglobinin normal oluşumunu destekler. Demir eksikliğinin giderilmesi için hem beslenme programın değişiklikler yapılması hem de demir vitamini takviyesi alınması gerekir. İhtiyaç olan demir takviyesi sağlandığında birçok şikayet ortadan kalkar. Solgar demir takviyesi sayesinde demir ihtiyacınızı en iyi şekilde karşılayabilirsiniz.

Çinko: Bağışıklık sisteminin normal fonksiyonuna destek olur. Çinko takviyesi ile enfeksiyon ve hastalık riski minimize edilir. Bunun için en iyi çinko takviyesi çeşitleri içinden seçimler yapmalısınız.

Magnezyum: Elektrolit dengesinin sağlanması ve normal enerji oluşum metabolizmasına katkı sağlar. Magnezyum takviyesi ile bu dengeler en iyi şekilde korunabilir. Magnezyum ve çinko takviyesi gibi farklı mineralleri bir arada destekleyen takviye gıdalardan da yararlanılabilir.

Selenyum: Selenyum bağışıklık sisteminin normal fonksiyonunu destekler. Bunun yanı sıra normal tiroit fonksiyonuna da katkıda bulunur.

Minerallerin Faydaları Nelerdir?

İnsan vücudunda sayısız gör3evi olan minerallerin faydalarından bir tanesi de enerji oluşum metabolizmasına destek olmaktır. Mineraller vücut pH seviyelerinin korunması için gerekli olan asit-baz dengesini sağlar. Aynı zamanda krom gibi mineraller vücudun ihtiyacı olan karbonhidrat, protein, yağ gibi besin ögelerinin metabolizmasını destekler. Mineraller kemik ve diş sağlığı için de son derece gerekli olan elementlerdir. Minerallerin en önemli faydalarından biri de vücuttaki sıvı dengesini düzenlemesidir. En iyi magnezyum takviyesi, demir ya da çinko gibi takviye ürünlerle vücudun ihtiyacı olan mineraller karşılanabilir. Vitamin ve mineral takviyesi ile vücut eski sağlığına kavuşur ve bazı olumsuz belirtiler de hızla ortadan kalkar.

Mineral Takviyesi Fiyatları

Sağlıklı ve uzun yaşamı destekleyen çinko magnezyum takviyesi gibi mineral takviyeleri özelliklerine göre farklı fiyatlara sahiptir. Mineral takviye fiyatları içeriklerine ve ürünlerin markasına göre değişiklik gösterir. Magnezyum takviye fiyatları ve mineral takviyeleri hakkında bilgi almak ve güvenilir ürünlere ulaşmak için recete.com üzerinden bilgi alabilir, hızlıca siparişinizi oluşturabilirsiniz.