Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 23 ürün bulunmaktadır.

Makyaj Fırçası Çeşitleri Nelerdir?

Makyaj yaparken kadınların en önemli yardımcıları olan makyaj fırçaları , kendi içinde farklı seçeneklere sahiptir. Yapacağınız işleme uygun nitelikte bir fırça kullanmanız, daha iyi sonuçlar almanıza yardımcı olur. Makyaj fırçası çeşitleri genel olarak şunlardır:

  • Far fırçaları
  • Karıştırma fırçaları
  • Fondöten fırçası
  • Pudra fırçası
  • Highlighter fırçası
  • Eyeliner fırçası
  • Kontür fırçası
  • Allık fırçası

İlk bakışta bütün makyaj fırçaları benzer işleve sahip gibi gözükebilir. Ancak biraz daha detaylı bakıldığında bunların yapısı, açısı ve diğer unsurlarının farklı olduğu anlaşılacaktır. Örneğin; far fırçaları incelendiğinde yoğun far fırçası, kalem far fırçası ve açılı far fırçası gibi seçenekler olduğu görülecektir. Açılı uca sahip olan ürünün uygulanma işlemi ile yoğun far fırçasının sunduğu işlemin farklı sonuçlar verdiğini gözlemleyebilirsiniz. Her kullanıma uygun seçenekler ile makyajınızda ince farklar yaratabilirsiniz.

Fondöten Fırçası Nasıl Olmalı?

Fondöten fırçası; ciltte bulunan siyah nokta, akne ve benzeri istenmeyen bölgelerin kapatılması ve cildin bir bütün olarak güzel görünmesini sağlayan fondötenlerin uygulanmasında kullanılır. Bu işlem için kullanılacak fondöten fırçası ne kadar kaliteli ve kullanışlı ise o kadar etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Fondöten fırçası, genellikle düz kesilmiş uçlara sahiptir. Daha farklı uçları olan seçenekler de vardır. Tercih edeceğiniz fondöten fırçası, yumuşak kıllı olmalı ve cilde zarar vermemelidir. Uygun yumuşaklıkta olmayan ürünlerin cildi tahriş etme olasılıkları bulunur. Ayrıca fondöten fırçası almadan önce kaliteli ve kılları dökülmeyen markaları tercih edebilirsiniz. Böylece uzun süre aynı fırçayı kullanabilirsiniz. Bu durum bütün makyaj fırçaları için geçerlidir.

Allık Fırçası ve Far Fırçaları Seçimi

Allık fırçası, elmacık kemiklerinin hemen üzerine allık uygulamak için kullanılır. Tercih edilecek allık fırçası, daha yumuşak kıllara sahip olmalı ve allığın bu bölgeye etkili olarak dağılmasını sağlamalıdır. Ayrıca allık fırçası, elmacık kemiklerde kullanılacak büyüklüğe sahip olmalıdır. Böylece makyaj yaparken allıklarınızı daha kısa sürede ve daha sorunsuz olarak uygulayabilirsiniz.

Far fırçaları, kendi içinde farklı seçeneklere sahiptir. Far fırçaları, adından da anlaşılacağı üzere gözlere far uygulanması için kullanılır. Eğer göz kapağının dışındaki bölgenin sivri veya yuvarlak hatlar kazanması isteniyorsa, açılı far fırçaları tercih edilebilir. Spesifik göz farı uygulamaları veya göz pınarı gibi çok küçük dokunuşlar için kalem far fırçası kullanılabilir. Kısacası yapılacak far uygulamasının türüne bağlı olarak uygun makyaj fırçası tercih edilmelidir.

Pudra Fırçası Özellikleri

Makyaj fırçaları arasında özel bir yeri olan pudra fırçası, oldukça büyük ve uzun kıllara sahiptir. Pudra fırçası tarafından sahip olunan bu özellikler, uygulamanın ilgili alana eşit olarak dağılması ve dışarıdan bakıldığında doğallığı bozacak bir durumun oluşmamasını sağlar.

Yuvarlak bir uca sahiptir. Uygulama alanına daha önce yapılan makyaj işlemine herhangi bir zarar vermez. İlk bakışta makyaj fırçaları içerisindeki büyük boyutu ile dikkat çeker. Tercih edilecek pudra fırçası, kılları dökülmeyen ve yumuşak uçlara sahip olmalıdır.

Higlighter Fırçası Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüze canlılık kazandırmak ve cilde renk desteği vermek için kullanılan aydınlık ürünleri, highlighter fırçası ile uygulanır. Highlighter fırçası sayesinde aydınlık ürünler, çok daha etkili bir şekilde istenen alanlara uygulanırken, pratik kullanıma da imkan verir.

Makyaj fırçası çeşitleri içerisinde farklı özelliklere sahip aydınlatıcı fırçalar var. Beklenti ve ihtiyaçlara bağlı olarak aralarından en uygun ürünler tercih edilmelidir. Highlighter fırçası seçiminde dikkat edilmesi gereken hususlar bulunur. Bu hususlar şunlardır:

  • Toz, krem veya likit formda aydınlatıcı ürünler olduğu için kullanılacak ürüneuygun highlighter fırçası tercih edilmelidir.
  • Çok fazla parlaklık istenmemesi durumunda makyaj fırçası çeşitlerinden olan bu ürünün cilde uygun olan türleri kullanılmalıdır.