Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Süt Saklama Poşetleri

Anne ile bebek arasında oluşan bağın en temel unsuru anne sütüdür. Anne sütü bir annenin bebeğine sunabileceği en değerli armağandır. Bebeğin gelişiminde ve bağışıklık sisteminin desteklenmesinde ilk 6 ay anne sütünün önemi büyüktür. Tüm anneler zamanlarının çoğunu bebekleriyle geçirmek istese de, bazı şartlarda zaman zaman ayrı kalmaları gerekebilir.

Aktif iş hayatındaki anneler için anne sütünü bebeklerine ulaştırma konusu yorucu bir durum olabilir. Süt saklama poşeti annelerin en büyük yardımcılarından biridir. Gıdanın değerini koruyacak şekilde hijyenik koşullarda üretilen poşetler, oldukça pratik bir kullanıma sahiptir. Anne sütü saklama poşeti ile besleme ve hijyen sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Bebekler için olumlu özelliklere sahip olan saklama poşetleri, anne sağlığı için de son derece önemlidir. Göğüslerde biriken sütün emzirme dışında da periyodik olarak boşaltılması gerekir. Gerektiği gibi boşaltılmayan göğüslerde mastit olarak ifade edilen bir rahatsızlık ortaya çıkabilir. Göğüs kanallarının tıkanıp iltihaplanmasına sebep olan bu rahatsızlığın önüne geçmek için sağma pompası ve süt poşeti kullanabilirsiniz.

Önceden medikal olarak sterilize edilmiş olan süt saklama poşetlerine online alışveriş fırsatlarıyla satın alabilirsiniz. Hijyenik olarak saklama sağlayan anne süt poşeti ve daha fazlasını recet.com üzerinden inceleyebilir, dilediğinize sahip olabilirsiniz.

Süt Saklama Poşeti Çeşitleri

Anne süt torbası, çalışan ya da başka sebeplerle gün içinde bebeğini emzirme imkanı bulunmayan anneler için oldukça pratik ürünlerdendir. Annenin meme ucunun olmaması ya da prematüre bebek durumlarında besinin muhafazası sağlanması gerekir. Bu tip durumlarda göğüs pompası ile sağılan sütü saklamaya yarayan süt torbaları hayat kurtarıcı niteliktedir.

Ürünü doğrudan pompa ucuna yerleştirdikten sonra kolayca kullanabilirsiniz. Aynı zamanda bu poşetler harici kullanım için de uygundur. Avent süt saklama poşeti modellerinin içinde BPA, PVC, BPS gibi sağlığa zararlı maddeler bulunmaz. Çoklu paketler halinde satılan ürünlerden 25’li paketler satın alabilirsiniz. Bazı ürün çeşitlerinde sıcaklık sensörü de bulunur. Böylece ısıtma aşamasında olması gereken dereceyi aşmadan kullanabilirsiniz.

Lansinoh süt saklama kabı çift kilit sistemi ile sızdırma ya da dökülme yapmaz. Aynı zamanda maksimum hijyen sağlamaya da yarar. Böylece besinin içinde bulunan değerler korunur. Aynı zamanda enfeksiyon riskinin de önüne geçebilirsiniz.

Isıya azami ölçüde dayanıklı olan anne sütü saklama kabı bebeğinizin kıymetli gıdasını güvenle saklamaya yardımcı olur. Farklı boyutlarda üretilen poşetler, 25’li paketlerin yanı sıra 50’li paketler halinde de satışa sunulur. Lansinoh süt saklama poşeti 50 adet seçiminiz ile uzun süre poşet ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Oda sıcaklığında anne sütünün 3 saate kadar taze kalabilmesini sağlayan ürünlere dilediğiniz kadar besin sağıp doldurabilirsiniz.

Lansinoh süt saklama poşeti, Avent anne sütü saklama poşetleri ve çok daha fazlası için reçete.com sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Süt Saklama Poşetleri Nasıl Kullanılır?

Yeni annelerin ve anne adaylarının süt poşetlerinin nasıl kullanılacağına dair aklına bazı sorular takılabilir. Avent süt saklama kabı gibi süt poşetlerinin kullanımı oldukça pratiktir. Bir pompa yardımı ile her iki göğsünüzden sağacağınız sütü saklama ürünlerine doldurmanız kullanım için yeterlidir. Pompa ile biberona sağdığınız sütü, poşete aktarabileceğiniz gibi doğrudan poşete de sağım da yapabilirsiniz.

Kullanım sürenize bağlı olarak uygun saklama koşullarını oluşturmanız gerekir. Sağdığınız ve poşette sakladığınız sütü, kullanacağınız zaman dışarıya alarak kendiliğinden oda sıcaklığına gelmesini bekleyebilirsiniz. Ilık su dolu kap içinde çözülmesini de bekleyebilirsiniz. Süt el yakmayacak ısıya ulaştığında bebeğinize içirmeye hazır hale gelir.

Buzlukta sakladığınız anne sütünü çocuğunuza vermeden en az 8 saat önce oda sıcaklığına çıkarmanız doğru olur. Doğrudan süt koyma poşeti içine sağım yaptığınızda ise aktarma işlemi için harcayacağınız zaman da azalır. Zaman ve temizlik açısından tasarruf etmenizi sağlayan ürünler, yüksek ısıya duyarlıdır.

Anne sütünü ısıtmak için 70°C civarı uygun olur. Bebeğinizin bu özel besinini güvenle saklayacağınız ürünler için recete.com’a göz gezdirebilirsiniz.

En Kullanışlı Süt Saklama Poşetleri

Anne sütü saklama torbası özellikleri içinde belki de en önemlisi besin değerlerini maksimum düzeyde korumasıdır. Her anne süt saklama poşetlerinden satın alırken koruma özelliğinin hangi düzeyde olduğunu merak eder. Bu ürünler tek kullanımlıktır. Tekrar tekrar doldurularak kullanılması önerilmez. Bunun en önemli sebebi bakteri üremesi ve istenmeyen sonuçlara yol açabilmesidir. Sütü poşete doldururken, poşetin kapasitesini ve donma aşamasındaki genleşmeyi dikkate almalısınız.

Lansinoh süt poşeti gibi ürünleri kullanırken üzerinde en az 2.5 cm boşluk kalmasına dikkat etmelisiniz. Sağım tarihinizi ve kaç cc depolamak istediğinizi poşetin üzerine not alabilirsiniz. Bebeğiniz gün içerisinde kreşte kalıyor ve yanında anne sütü gönderiyorsanız üzerine ismini de yazabilirsiniz.

Donmuş sütü çözdürüp kullandıktan sonra kalan kısmı tekrar dondurmamaya dikkat etmelisiniz. Besini dondurucunun orta kısmında muhafaza etmeniz tavsiye edilir. Dondurucunun orta bölümünün soğukluğu sabit olduğu için diğer bölümlerde yaşanan sıcaklık dalgalanmaları burada yaşanmaz. Bu da besinde bozulmaları engeller. Anne sütü saklama çantası ile sağdığınız ve poşetlere yerleştirdiğiniz ürünleri her yere yanınızda götürebilirsiniz.

Buzluk kullanımlarınız için Lansinoh saklama poşeti gibi vakumlu çeşitlerden seçim yapabilirsiniz. Vakumlu paketlerin içindeki hava alındığı için çok küçük hacimlere dönüşür. Yerden tasarruf etmenizi sağlayan bu ürünler, pratik bir kullanıma sahiptir. Süt saklama poşetleri kullanıcıları bu ürünlerin ne kadar pratik ve koruyucu ürünler olduğunu gözlemler. Hijyenik yapılarıyla bebeğiniz uzakta dahi olsa kaliteli şekilde beslenmesini sağlayabilirsiniz.

Süt Saklama Poşetleri Fiyatları

Anne sütü poşeti fiyat, her bütçeye uygun seçenekler sunar. Ürünlerin paket adetleri, vakum gibi özellikleri, markaları fiyatlarının belirlenmesinde en önemli etkenlerdir. Fiyatlar 25’li, 50’li paketlerde farklı seçenekler olarak karşınıza çıkar. Süt poşeti fiyatları her bütçeye uygun seçenekler sunması ile anneler tarafından sıklıkla tercih edilir.

En iyi süt saklama poşeti seçiminiz ile hem hijyenik hem de pratik bir kullanıma sahip olabilirsiniz. Uzmanların da anne sütü saklama poşetleri ile ilgili araştırmaları göz önünde bulundurulduğunda anne ve bebek sağlığı için bu ürünlerin kullanımı oldukça uygundur. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen saklama koşullarına dikkat eden markalar, bu ürünleri güvenle kullanmanızı sağlar. Süt saklama çantası içinde taşıyabileceğiniz poşetleri dilediğiniz her yere yanınızda götürebilirsiniz.

reçete.com üzerinden göğüs ucu kremi, süt saklama poşetleri, süt sağma pompası ve çok daha fazla ürünü inceleyebilir, ihtiyacınıza uygun olan ürünleri uygun fiyat avantajları ile satın alabilirsiniz.