Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

B Vitamini Takviye Edici Gıdalar

B vitamini denince akla ilk gelen kuşkusuz saç, tırnak ve cilt olmaktadır. Bunların yanı sıra B vitamini , vücudumuzun gereksinim duyduğu en önemli vitaminlerden biridir. B vitamini grubunun, suda çözünebilen 8 farklı çeşidi bulunmaktadır. Vücutta depolanmadığı için B vitamini kompleksi seçenekleri rahatlıkla tercih edilir. Bu ürünlerin kullanımında vücut ihtiyacı kadarını alıp, geri kalanı vücuttan dışarı atılmaktadır.

En çok kullanılan ve ihtiyacı hissedilen vitaminlerden biri olduğu için pek çok marka tarafından üretilmektedir. B1, B2, B6, B12 başta olmak üzere pek çok alt kategorisi bulunduğu için ihtiyacınıza yönelik ürünü seçerken, ürün içeriğini detaylı olarak incelemeniz gerekebilir.

B Vitamini Takviyesi Markaları

B vitamini takviyesi satın almak isteyenler için birçok markanın alternatif ürünleri bulunmaktadır. Zade Vital, Voonka, Kerozan, Nutrafarm, Solgar ve Nature's Bounty, Eurho Vital kategorimizin öne çıkan ilk 5 markasıdır.

Bu marka alternatiflerinin yanı sıra, bilinen ve yoğun olarak tercih edilen diğer markaların ürün seçeneklerini Recete.com ‘da detaylı olarak inceleyebilir ve hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun ürünü seçerek satın alabilirsiniz. Ürün çeşitlerimiz arasında yer alan, b vitamini kapsül ya da b vitamin tablet formlarından size uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen B Vitamini Ürünleri

B12 vitamini , kategorimizin öne çıkan vitamin seçeneğidir. Genellikle hayvansal ürünlerde bulunur. Özellikle vegan ve vejeteryan beslenmede eksikliğinde sıklıkla rastlanır. Zade Vital Vitamin B12, bu kategorinin öne çıkan ürünlerinden biridir.vita

 • Voonka Vitamin B Complex, içeriğindeki Vitamin B3, B5, B12, B2 başta olmak üzere zengin formülü ile sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Nutraxin B Vitamin Complex, New Life B12 Plus ve Solgar Vitamin B12 1000mcg kategorinin diğer öne çıkan ürünleri arasındadır.

B Vitamini Çeşitleri Nelerdir?

8 farklı vitamin çeşidinden oluşan B vitamini grubu arasından, ihtiyacınıza uygun takviye ürünleri tercih edebilirsiniz. Recete.com’un en çok tercih edilen 5 ürünü aşağıdaki gibidir:

 • - Kerozan 60 Tablet
 • - Nutrafarm Medohbiotin 5mg 60 Tablet
 • - Solgar Vitamin B12 500μg 50 Tablet
 • - Solgar Vitamin B Complex 50 Bitkisel 50 Kapsül
 • - Eurho Vital Vitamin B-Komplex 60 Kapsül
Tüm B Vitamini Çeşitleri;
 • -B1 Vitamini (Tiamin olarak geçer.)
 • -B2 Vitamini (Riboflavin olarak geçer.)
 • -B3 Vitamini (Niasin olarak geçer.)
 • -B5 Vitamini (Pantetonik Asit, Pantenol olarak geçer.)
 • -B6 Vitamini (Pridoksin, Pridoksamin olarak geçer.)
 • -B7 Vitamini (Biyotin olarak geçer.)
 • -B9 Vitamini (Folik Asit, Folat olarak geçer.)
 • -B12 Vitamini (Kobalamin olarak geçer.)

B2 vitamini aynı zamanda Riboflavin adıyla anılmaktadır. Vücuda alınan yağ, karbonhidrat ve proteinin yakımı üzerinde etkiye sahiptir. Süt ve süt ürünleri, yumurta ve kırmızı et başta olmak üzere birçok gıdada bulunmaktadır. B5 vitamini, aynı zamanda Pantotenik Asit adıyla anılır. En çok tavuk ve dana etinde bulunmaktadır. Vegan ve vejeteryanların bu vitamini alabileceği besin avokado olurken, sıklıkla destekleyici ürünler de tercih edilmektedir.

B Vitamini Faydaları Nelerdir?

B grubu vitaminlerinin her biri vücudumuzun farklı bölgesi üzerinde çalışmaya yardımcı etkinliğe sahiptir. Vücutta depolanmadığı için genellikle destek kapsülleri kullananlar b complex formlarını almaktadır. Bu grup içerisinde yer alan B6 vitamini, B12 ve B9 eksikliğine bağlı olarak eksikliği görülen çeşit olup, hepsinin bir arada kullanımı tercih edilir. B grubu vitaminleri hafıza, bağışıklık sistemi, saç, cilt, tırnak yapısı başta olmak üzere vücudun her bir noktasında destekçidir. Eksikliği kendisini en çok halsizlik ve unutkanlık olarak gösterir, rutin kontrollerde en sık bakılan vitamin seviyesi seçeneklerinden biridir. Farklı içerik ve forma sahip vitamin seçeneklerini için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.