Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

B Vitamini Takviye Edici Gıdalar

B vitamini denince akla ilk gelen kuşkusuz saç, tırnak ve cilt olmaktadır. Bunların yanı sıra B vitamini , vücudumuzun gereksinim duyduğu en önemli vitaminlerden biridir. B vitamini grubunun, suda çözünebilen 8 farklı çeşidi bulunmaktadır. Vücutta depolanmadığı için B vitamini kompleksi seçenekleri rahatlıkla tercih edilir. Bu ürünlerin kullanımında vücut ihtiyacı kadarını alıp, geri kalanı vücuttan dışarı atılmaktadır.

En çok kullanılan ve ihtiyacı hissedilen vitaminlerden biri olduğu için pek çok marka tarafından üretilmektedir. B1, B2, B6, B12 başta olmak üzere pek çok alt kategorisi bulunduğu için ihtiyacınıza yönelik ürünü seçerken, ürün içeriğini detaylı olarak incelemeniz gerekebilir.

Sağlıklı Yaşamı Destekleyen B Vitaminleri

B vitaminleri, 8 temel besin grubundan oluşan ve vücudumuzda önemli roller üstlenen vitaminler arasındadır. Bu vitaminler, oksijen ve enerji içeren besinleri taşımaya, amino asitleri parçalamaya, yağlardan ve karbonhidratlardan enerji salmaya kadar birçok fayda sağlar. Vitamin B6 ve B12'yi biliyor olabilirsiniz ancak aslında sekiz tane B vitamini olduğunu biliyor muydunuz?

 • B1-tiamin
 • B2-riboflavin
 • B3-niasin
 • B5-pantotenik asit
 • B6-piridoksin
 • B7-biyotin
 • B9-folat/folik asit
 • B12-kobalamin

B vitamini takviyeleri, sağlıklı yaşamı destekleyen, önemli takviyelerdir. Bu açıdan da ihtiyacınız olan en iyi B vitamini kompleksi seçeneklerine sitemizden kolaylıkla ulaşabilirsiniz. B vitaminlerini çeşitli şekillerde takviye olarak almak mümkündür. B vitamini kompleksi en çok tercih edilen seçeneklerden birisidir. B vitamini takviyesi alırken kompleks şeklindeki formülleri tercih etme olanağınız da vardır. Sağlıklı içerikle öne çıkan bazı markaların takviyeleri daha etkili olur. Recete.com olarak B vitamini ilaçları ve takviyelerinde sağlıklı ve güvenilir seçenekler sunuyoruz. Bütün B vitaminlerini içeren ilaç ya da takviye tercihini sitemizden yapabilirsiniz. Sunduğumuz indirim ve kampanya fırsatlarını da keşfederek en iyi fiyatla en sağlıklı tercihleri yapma şansını yakalayabilirsiniz.

B Vitaminleri Ne İşe Yarar?

B vitaminlerinin vücutta çok faydalı görevleri vardır. Folat, özellikle B9 vitaminin doğal halidir. Bu vitamin DNA ve RNA oluşturmaya destek olurken protein metabolizmasında da yer alır. Vücutta yüksek miktarlarda bulunması halinde zararlı etkileri olabilecek bir amino asit çeşidi olan homosisteinin parçalanmasında önemli bir rol oynar. B vitamini ilacı ve takviyesi olarak bulunabilir. Vücuttaki B6 kan düzeylerinin en yaygın ölçüsüdür. PLP, 100'den fazla enzimin proteinlerin, karbonhidratların ve yağların parçalanması; normal homosistein seviyelerini korumak ve bağışıklık fonksiyonunu ve beyin sağlığını desteklemek gibi rolleri vardır. B grubu vitamin takviyesi seçeneklerinde öne çıkan bir vitamindir. B12 vitamini, kırmızı kan hücrelerinin oluşturulması yanında DNA oluşturması için de gerekli bir vitamindir. Aynı zamanda beyin ve sinir hücrelerinin işlevi ve gelişiminde de önemli bir role sahiptir. B12 vitamini faydaları oldukça fazladır bu sebeple de eksikliğinde sağlık sorunlarına da yol açabilir. B1 vitamini yani tiamin, yiyeceklerden enerji açığa çıkarırken sinir sisteminin de sağlıklı tutulmasını sağlar.

B3 vitamini yani niasin, besinlerden enerji salar. Ayrıca sinir sistemini yanında cildin de sağlıklı olmasına destek verir. Pantotenik asit yani B5 vitamini, vücudun aldığı yiyeceklerden enerji salmasına yardımcı olur. Piridoksin yani B6 vitamini de vücudun yiyeceklerdeki hem protein hem de karbonhidratlardan enerji kullanması yanı sıra depolanmasını da sağlar. Ayrıca bu vitamin vücutta oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerindeki hemoglobini de oluşturur. B12 vitamini eksikliği vücutta en fazla soruna neden olan vitamindir. B12 faydaları oldukça fazla olduğundan takviye olarak alınması önerilir. B12 vitamin takviyesinde en sağlıklı seçimleri yapmak için sitemizde göz atabilir, kaliteli markaların temiz içerikli ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz.

En İyi B Grubu Vitamin Takviyeleri

Recete.com olarak en iyi B vitamini takviyelerine kolay ve indirimli olarak ulaşmanızı sağlıyoruz. B 12 takviyesi gibi sağlıklı yaşam için oldukça önemli takviye seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde karşınıza çıkan ürünler sağlıklı içerik farkıyla öne çıkan ürünlerdir. En iyi B12 vitamini hangisi merak ediyorsanız sitemizde karşınıza çıkan ürünlere göz atabilir, kaliteli markaların ürünleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sitemizdeki vitamin takviyeleri dünyanın en iyi markalarının sağlıklı ve etkili takviyelerdir. Vitamin takviyesi seçerken recete.com sağlıklı ürün garantisine her zaman güvenebilirsiniz. En iyi B grubu vitamin takviyelerini satın alırken, müşteri dostu hizmet olanaklarıyla siparişlerinizi verebilirsiniz. B vitaminlerini kompleks olarak da tercih edebilirsiniz. Recete.com olarak her zaman en iyi markaların en kaliteli ürünleri ile hizmetlerimizi sunuyoruz.

B Vitamini Takviyesi Markaları

B vitamini takviyesi satın almak isteyenler için birçok markanın alternatif ürünleri bulunmaktadır. Zade Vital, Voonka, Kerozan, Nutrafarm, Solgar ve Nature's Bounty, Eurho Vital kategorimizin öne çıkan ilk 5 markasıdır.

Bu marka alternatiflerinin yanı sıra, bilinen ve yoğun olarak tercih edilen diğer markaların ürün seçeneklerini Recete.com ‘da detaylı olarak inceleyebilir ve hem bütçenize hem de ihtiyacınıza uygun ürünü seçerek satın alabilirsiniz. Ürün çeşitlerimiz arasında yer alan, b vitamini kapsül ya da b vitamin tablet formlarından size uygun olan ürünü tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen B Vitamini Ürünleri

B12 vitamini , kategorimizin öne çıkan vitamin seçeneğidir. Genellikle hayvansal ürünlerde bulunur. Özellikle vegan ve vejeteryan beslenmede eksikliğinde sıklıkla rastlanır. Zade Vital Vitamin B12, bu kategorinin öne çıkan ürünlerinden biridir.vita

 • Voonka Vitamin B Complex, içeriğindeki Vitamin B3, B5, B12, B2 başta olmak üzere zengin formülü ile sıklıkla tercih edilmektedir.
 • Nutraxin B Vitamin Complex, New Life B12 Plus ve Solgar Vitamin B12 1000mcg kategorinin diğer öne çıkan ürünleri arasındadır.

B Vitamini Çeşitleri Nelerdir?

8 farklı vitamin çeşidinden oluşan B vitamini grubu arasından, ihtiyacınıza uygun takviye ürünleri tercih edebilirsiniz. Recete.com’un en çok tercih edilen 5 ürünü aşağıdaki gibidir:

 • - Kerozan 60 Tablet
 • - Nutrafarm Medohbiotin 5mg 60 Tablet
 • - Solgar Vitamin B12 500μg 50 Tablet
 • - Solgar Vitamin B Complex 50 Bitkisel 50 Kapsül
 • - Eurho Vital Vitamin B-Komplex 60 Kapsül
Tüm B Vitamini Çeşitleri;
 • -B1 Vitamini (Tiamin olarak geçer.)
 • -B2 Vitamini (Riboflavin olarak geçer.)
 • -B3 Vitamini (Niasin olarak geçer.)
 • -B5 Vitamini (Pantetonik Asit, Pantenol olarak geçer.)
 • -B6 Vitamini (Pridoksin, Pridoksamin olarak geçer.)
 • -B7 Vitamini (Biyotin olarak geçer.)
 • -B9 Vitamini (Folik Asit, Folat olarak geçer.)
 • -B12 Vitamini (Kobalamin olarak geçer.)

B2 vitamini aynı zamanda Riboflavin adıyla anılmaktadır. Vücuda alınan yağ, karbonhidrat ve proteinin yakımı üzerinde etkiye sahiptir. Süt ve süt ürünleri, yumurta ve kırmızı et başta olmak üzere birçok gıdada bulunmaktadır. B5 vitamini, aynı zamanda Pantotenik Asit adıyla anılır. En çok tavuk ve dana etinde bulunmaktadır. Vegan ve vejeteryanların bu vitamini alabileceği besin avokado olurken, sıklıkla destekleyici ürünler de tercih edilmektedir.

B Vitamini Faydaları Nelerdir?

B grubu vitaminlerinin her biri vücudumuzun farklı bölgesi üzerinde çalışmaya yardımcı etkinliğe sahiptir. Vücutta depolanmadığı için genellikle destek kapsülleri kullananlar b complex formlarını almaktadır. Bu grup içerisinde yer alan B6 vitamini, B12 ve B9 eksikliğine bağlı olarak eksikliği görülen çeşit olup, hepsinin bir arada kullanımı tercih edilir. B grubu vitaminleri hafıza, bağışıklık sistemi, saç, cilt, tırnak yapısı başta olmak üzere vücudun her bir noktasında destekçidir. Eksikliği kendisini en çok halsizlik ve unutkanlık olarak gösterir, rutin kontrollerde en sık bakılan vitamin seviyesi seçeneklerinden biridir. Farklı içerik ve forma sahip vitamin seçeneklerini için ilgili kategorimizi inceleyebilirsiniz.