Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 90 ürün bulunmaktadır.

Yüz ve Vücut Güneş Ürünleri

Güneş ışınlarının zararlı etkilerinden korunmak ve ciltteki yanıklara engel olmak için kullanılan güneş bakım ürünleri, özellikle yaz aylarında tercih edilir. Bu ürünler kuru, yağlı, karma gibi farklı cilt tiplerine göre formüle edilir. Vücudun değişik bölgelerinde kullanılabilen güneş ürünleri bedeninizin sağlığını önemseyen önemli ürünlerdir. Yaz aylarında daha çok kullanılsa da tüm yıl hem yüz hem vücut güneş kremi kullanımına önem veren müşteri sayısı da oldukça fazladır

Güneş ışınları D vitamini deposudur. kemiklerinizin gelişimi için de oldukça önemli olan güneş ışınlarının bedeninize olumsuz etkileri de bulunur. Güneş, radyoaktif özelliği olan ve cilde hasar veren ışınlara sahiptir. Bu zararlı ışınlar derinin alt tabakasına kadar etki eder. Vücudunuzda yanık, yaşlanma belirtileri, kuruma gibi sorunlara sebep olabilecek zararlı ışınlardan yüz ve vücut güneş kremi ile korunmanız mümkündür.

Güneşin zararlı ışınlardan korunmak, özellikle yaz aylarında çok kolay olmayabilir. Güneşten uzak durmak ise D vitamini eksikliği ya da halsizlik gibi pek çok rahatsızlığa zemin hazırlayabilir. Hem ışınların olumsuz etkilerinden korunmak hem de yararlanabilmek için vücut için güneş koruyucu kullanmanız gerekir.

Çeşitli markaların zararlı ultraviyole ışınlarına karşı geliştirdiği güneş ürünleri, cilt sağlığınızı korumayı amaçlar. Herkesin günlük olarak kullanabileceği vücut güneş kremi ürünlerinin yanı sıra çok kuru ya da hassas ciltler için formüle edilmiş daha yoğun ve cilt tipine özel güneş kremi çeşitleri de bulunur.

Kullanıcılar kendi cilt tiplerine uygun olan ürünü tercih edebilir. La roche vücut güneş kremi gibi dermotolojik olarak geliştirilmiş ürünler arasından seçimler yapabilirsiniz. Güneş kremleri sadece içerikleri ile değil sprey gibi kullanım kolaylığı sunan seçenekleriyle de dikkat çeker. Fısfıs şeklinde başlığı olan vücut güneş koruyucu ürünün istenilen yüzeye sıkılması koruma sağlama için yeterlidir. Siz de cildiniz için en iyi koruma desteğini sunan bu koruyucu ürünleri reçete.com üzerinden satın alabilirsiniz.

Yüksek Koruma Sağlayan Güneş Ürünleri

Güneş ürünleri, güneşin zararlı ışınları deri altına nüfus etmeden yansıtarak geri dönmesini sağlar. En iyi vücut güneş kremi ürünlerin ortak noktası iyi koruma sağlamalarıdır. Cildi koruma düzeyini güneş ürünlerinin faktörleri belirler. Günlük kullandığınız güneş koruyucu krem çeşidinin cilt tipinize uygun faktörü içermesi gerekir. Güneş kremleri 15 faktör, 20 faktör, 40, 50 ve 80 faktör gibi farklı koruma derecelerine sahip seçeneklere sahiptir. Bu değerler büyüdükçe, ürünün cildinizi koruma oranı da yükselir.

Hem cildinizi korumak hem de biraz bronzlaşmak istiyorsanız, düşük faktörlü ürünleri tercih edebilirsiniz. Beyaz tenli ve hassas bir cilde sahipseniz yüz güneş kremi çeşitlerinden yüksek faktörlü olanları tercih etmelisiniz. Güneş kremi kullanımı sırasında ürünün miktarına da dikkat etmeniz gerekir. Güneş ürünleri 100 ml, 150 ml, 200 ml gibi farklı miktarlarda üretilir. Uzun süreli kullanımlar için daha fazla ml seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Nivea vücut güneş kremi gibi sektörün bilinen markalarının ürettiği güneş ürünleri cildinizi güneşin zararlı ışınlarından gün boyu korur.

Güneş kremi markaları ihtiyaçlara ve cilt tiplerine göre farklı ürünler formüle eder. Hamileler için üretilen güneş ürünleri, anne adaylarının hassas cildine göre formüle edilir. Sebamed yüz güneş kremi, sektörün öncü firmalarının ürettiği ürünler kişilerin beklentilerine uygun formüllerden oluşur. Markalar vücut için güneş kremi üretirken, her cildin ihtiyacı olan kremi ortaya çıkaracak formülleri belirler. Cilde korunma sağlayan ürünlerin en önemli özelliği aynı zamanda cildin ihtiyacı olan nemi sağlamasıdır. UVA ışınlarına çok fazla maruz kalan vücutta kızarıklıklar ve yanıklar oluşabilir. Bunun önüne geçebilmek için güneşe çıkmadan bir süre önce sprey güneş kremi yüz için ya da vücut için olan ürünleri cildinize uygulamalısınız. Kremin cilde daha iyi nüfuz edebilmesi için güneşe çıkmadan en az 20 dakika önce güneş bakım ürünlerini cildinize uygulamalısınız. Daha yoğun bir koruma sağlamak için gün içerisinde güneş kreminizi 2 saat aralıklarla yenilemelisiniz. Denize ya da havuza gireceğiniz zaman bu süre daha da kısalabilir.

Siz de dışarı her çıktığınızda kullanabileceğiniz en iyi güneş kremi yüz için ya da vücut için seçenekleri reçete.com ayrıcalıkları ile keşfedebilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.