Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 58 ürün bulunmaktadır.

Omega 3 ve Balık Yağları

Hayat Kalitesini Arttıran Omega 3 ve Balık Yağı Çeşitleri

Omega 3 yağ asitleri hem kalp hem de damar sağlığı açısından çok önemli besin kaynaklarıdır. Balık yağı takviyeleri sağlıklı bir yaşam için sıklıkla önerilen takviyeler arasındadır. Eğer diyetlerde ya da menüler Omega 3 yağ asitleri fazla tercih edilirse kalp hastalıkları riskini azalttığı yönde faydaları gözlemlenebilir. Omega 3 yağ asitleri hem denizde hem de bitki bazlı gıdalarda ve yağlarda bulunur. Üç tip Omega 3 yağ asidi vardır:

  • Alfa-linolenik Asit (ALA): Keten tohumu yanı sıra soya fasulyesi, kanola yağları gibi bitkisel yağlar içerisinde bulunur.
  • Eikosapentaenoik Asit (EPA): Ringa balığı, uskumru, ton balığı, somon, fok balığı gibi soğuk su balıklarında bulunur.
  • Dokosaheksaenoik Asit (DHA): Somon ve ton balığı gibi yağlı balıklarda, ceviz ve keten tohumunda da bulunur.

Omega 3 yağ asitlerinin kalp sağlığı üzerindeki etkisi trigliserit düzeyini düşürme yeteneğinde saklıdır. Çocuklar ve yetişkinler için balık yağı önemli bir besin takviyesidir. Haftada 1 ile 4 deniz ürünlerinden yiyen kişilerin kalp rahatsızlıklarına yakalanma olasılığı daha düşüktür. Deniz ürünleri tüketimi önemlidir. Bununla birlikte Omega 3 balık yağı takviyeleri kullanmak da eksik Omega 3 katkısını tamamlayabilir. Tercih edebileceğiniz birçok farklı balık yağı markaları bulunur. Recete.com olarak faydalı ve içerik olarak kaliteli Omega 3 ve balık yağı seçeneklerine kolay ulaşmanızı sağlıyoruz. İndirimli fiyatlarla en iyi balık yağı ürünlerini tercih edebilirsiniz.

Omega 3 Nedir ve Ne İşe Yarar?

Omega 3 yağ asitleri özellikle yağlı balıklar yanı sıra keten tohumu gibi gıdalarda bulunur. Bu yağ asitleri beslenmede önemli bir yer kaplar. Vücuda enerji vermek için kalori sağlarken kalp, kan damarları, akciğerlere faydaları yanı sıra bağışıklık sistemini de destekler. Ayrıca hormon üreten bezler ağı olan endokrin sisteminde de faydalı olduğu kanıtlanmıştır. Balık yağı faydaları çok yüksek olan bir besin takviyesidir. Bu yağ asidi vücuttaki her hücreyi çevreleyen zarların da önemli bir bileşenidir. Özellikle de DHA seviyeleri retina (göz), beyin yanında sperm hücrelerinde de oldukça yüksektir. Omega 3 yağ asitlerinin sağlık üzerindeki bazı faydaları şu şekildedir;

  • Kardiyovasküler hastalıklar

Araştırmalar Omega 3 yağ asitlerinin bazı kalp hastalıklarını önlemeye yardımcı olduğunu göstermektedir. Omega 3 faydaları arasında en önemlisi kalp hastalıklarını önleme etkisidir. Bazı kalp hastalıkları riskinin azaltılması açısından haftada en az 1 veya 2 porsiyon deniz ürünü yenmesi önerilir. Balık ve diğer deniz ürünlerini menülerine ya da diyetlerine ekleyen kişilerde belli bazı kronik hastalıklara yakalanma riski de oldukça düşer. Balık hapı gibi takviyeler Omega 3 faydalarından yararlanma imkânı sunabilir.

  • Kanser riskini azaltmaya yardımcı olma

Yapılan bazı araştırmalar yiyeceklerden ya da diyet takviyelerinden alınan Omega 3 yağ asitlerinin meme kanseri ve dekoleraktal kanser riskini azaltabileceğini düşündürmektedir. Omega 3 takviye kullanılmasının kanser riskini azalttığı yönde araştırmalar vardır. Omega 3 ve kanser riskini azaltma arasındaki ilişki klinik deneylerle araştırılmaya devam edilmektedir. Genel olarak Omega 3 takviyeleri sağlıklı hücrelerin desteklenmesinde etkilidir.

  • Bebek sağlığı ve gelişimi

Hamilelik döneminde tüketilen balık yağının bebek gelişimine faydalı olabileceği düşünülmektedir. Balık yağı şurubu gibi ürünler hem yetişkinlerde hem de çocuklarda sağlıklı gelişimi destekleyebilir. Yapılan bazı çalışmalar, bu tarz takviyelerin almasının bebeğin doğum sırasındaki ağırlığı yanı sıra anne karnında kalma süresini de biraz artırabileceğini gösterir. Ayrıca genel olarak anne ve bebek için de faydalı olabileceğini göstermektedir. Ayrıca anne sütü de DHA içerir. 

  • Bilişsel işlevler ve Alzheimer hastalığı

Bazı araştırmalar daha fazla Omega 3 tüketen kişilerin Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin daha az olabileceğini göstermektedir. Bilişsel işlevleri geliştirmesi açısından da balık yağı takviyeleri önerilebilir. Ocean balık yağı gibi faydalı ve kaliteli balık yağlarını tercih ederek bilişsel gelişiminizi destekleyebilirsiniz.

Omega 3 balık yağının ayrıca kuru göz hastalığı, romatoid artrit, dikkat eksikliği gibi sorunlar için faydalı olabileceği de düşünülmektedir. Dikkat eksikliği yaşayan çocuklar için Ocean balık yağı şurup gibi ürünleri tercih edilebilir. Ocean balık yağı fiyatı konusunda avantajlı seçenekler ve daha fazlası için sitemizi takip edebilir, en kaliteli, vücut için fayda sağlayacak ve uygun fiyatlı ürün seçeneklerini sitemizden sipariş edebilirsiniz.

Omega 3 ve Balık Yağı Takviyelerinde Hangi Ürünler Öne Çıkar?

Omega 3 ve balık yağı takviyelerinde bazı markaların ürünleri kalitesiyle öne çıkan ürünlerdir. Çocuklar için balık yağı kapsül çeşitleri de çok sık tercih edilir. Çocuklar için sıklıkla balık yağı takviyeleri arasında şurup seçenekleri de vardır. Ocean Plus Omega 3 bu tarz ürünler arasında uygun içerik ve kalite standartlarıyla fark yaratan seçeneklerden biridir. Möller balık yağı da kaliteli ve vücut için faydası olabilecek ürün seçenekleri arasında yer alır. Zeta Vital Omega 3 içerik olarak kaliteyi ortaya koyan ürünlerden biri olarak öne çıkar. Çocuk balık yağı seçeneklerinde de bu markalar tercih edilebilir markalardır. Balık yağı fiyatları içerik ve kaliteye göre değişebilir. En yüksek kalitede içeriğe sahip balık yağı çeşitlerini sitemizden indirimli olarak sipariş edebilirsiniz. Omega 3 takviyelerinin faydalarından yararlanmak için kaliteli ürünler tercih etmek gerekir. Omega 3 takviyelerinde içerikler farklı olabilir. Sitemizden ürün detaylarını inceleyerek içerikleri kontrol edebilirsiniz. Omega 3 ve balık yağı takviyelerinde kalitesiyle öne çıkan ürün seçeneklerini sitemizde bulabilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanarak istediğiniz ürünleri sipariş edebilirsiniz.