Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 88 ürün bulunmaktadır.

İyi Bir Emzik Nasıl Olmalı?

Bebek emzikleri , bebeklerin sahip olduğu emme refleksine cevap vermek için geliştirilmiştir. Dünyaya yeni gelen bebekler, beslenmeleri için emme refleksine sahip olarak doğarlar. Bu refleks, onların beslenmelerini sağladığı gibi güvende hissetmelerine de yardımcı olur. Emzik çeşitleri , buradan hareketle geliştirilmiş ve bebeklerin en önemli aksesuarlarından birisi haline gelmiştir.

İyi bir emzik ; bebeğinizin güvende ve huzurlu olarak hissetmesine yardımcı olmalıdır. Ayrıca ağız gelişimini olumlu etkileyecek tasarıma ve yapıya sahip olması da önemlidir.

Hangi Bebek Emzikleri Tercih Edilmeli?

Bebek emzikleri , kendi içerisinde çok sayıda seçeneğe sahiptir. Damaklı emzik , damaksız emzik , kauçuk emzik, yenidoğan emzik ve silikon emzik vb. birçok ürün çeşidi Recete ‘de sizleri karşılamaktadır.

Yakın zamanda doğmuş bebekler için yenidoğan emzik seçenekleri tercih edilebilir. Bebeklerin ağız yapısı ve kaslarının yeteri kadar gelişmemiş olmasından hareketle geliştirilmişlerdir. Bebeğinizin emme refleksini sergilemesine izin verirler ve güvende olmalarına destek sağlayabilirler.

Emzik çeşitleri arasından seçim yaparken bebeklerinizin ihtiyaçları ve genel durumlarını dikkate almanız gerekebilir. Bu noktada bazı bebekler damaklı emzik seçenekleriyle daha mutlu olurken, bazıları ise damaksız emzik modellerinde daha mutlu olabilir. Dolayısıyla emzik modelleri arasından doğru seçeneği bulmak için bazen deneme yanılma yöntemini kullanılsa da en doğrusu doktoruna danışmaktır.

Seçim yaparken önceliğiniz güvenilir ve bilinen markaların ürünlerine yönelerek, kaliteli ürün çeşitlerine ulaşmak olmalıdır. Avent, Bambino ve Chicco gibi markaların bebek emzikleri gerek kaliteleri, gerekse de kullanışlılıkları ile beklentileri karşılayabilir. Avent emzik , bambino emzik ve chicco emzik çeşitlerinde zengin ürün çeşitliliği sizi bekliyor.

Damaklı ve Damaksız Emzik Arasındaki Fark

Emzik çeşitleri arasından seçim yaparken en sık karşılaşılan sorulardan bir tanesi de damaklı ve damaksız emzik arasındaki fark olmaktadır. Damaklı ve damaksız emzik arasındaki fark, bebeklerin gelişimlerini yakından ilgilendiriyor. Damaklı emzik, bebeğin damak yapısına uyum sağlayacak özelliktedir. Elips şeklindeki kıvrımı ile damağa tam olarak uyum sağlamalı ve bebeğin ağız gelişimini için olumlu etkiler sunmaya çalışmalıdır. Damaklı emzik, bu avantajlarına karşın anne memesinden farklı bir yapıdadır. Bebeklerin alışması başlangıçta zor olabilir.

Damaksız emzik ise şekil itibariyle anne göğsüne benzer. Bundan dolayı emmeyi bırakma gibi sorunlara neden olmadığına inanılmaktadır. Bebekler bir yaşına gelene kadar kullanılabilir. Ancak bir yaşından sonra bebeklerin damaklarına baskı yapması nedeniyle ağız ve damak gelişimi olumsuz olarak etkileyebilir.

Yenidoğan Emzik Modelleri Özellikleri

Yenidoğan emzik , bebeklerin hassas yapıları dikkate alınarak ekstra yumuşak maddelerden üretilir. İçerisinde BPA ve benzeri zararlı katkı maddelerinin bulunmamasına dikkat edilir. Yenidoğan emzik çeşitleri silikon veya kauçuktan üretilebilir.

Bebek emzikleri seçeneklerinden olan yenidoğan emzik modelleri, bebeklerin ağız yapısı dikkate alınarak tasarlanmıştır. Damak yapısı ve dişlerin çıkma süreci bu noktada dikkate alınmıştır.

Yenidoğan emzik seçimi yaparken, emziklerin kırılmaz maddeden yapılmış olduğundan emin olunmalıdır. Ayrıca tercih edilecek bebek emzikleri kolay temizlenebilmelidir. Böylece her zaman bebeklerinize hijyenik emzik verme imkanı yakalamış olacaksınız. Yenidoğan emzik seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bebeğinizin yaşına uygun olmasıdır. Recete ‘de yer alan geniş ürün yelpazesinden her yaşa uygun seçeneklere ulaşabilirsiniz.

Silikon Emzik Çeşitleri ve Fiyatları

Emzik modelleri kendi içinde ikiye ayrılır. Bunlar; silikon emzik ve kauçuk emzik şeklindedir. Kauçuk emzikler, doğal bir madde olan kauçuktan yapılırlar ve elastikiyetleri daha fazladır.

Silikon emzik ise silikon adı verilen bir maddeden yapılır ve dayanıklılıkları yüksektir. Emzik modelleri incelendiğinde silikon emzik çeşitlerinin geniş bir ürün skalasına sahip olduğu görülebilir. Tatsız ve kokusuz olan silikon emzik çeşitleri tercih edilirken, bebeklerin yaşları dikkate alınmalıdır.

Bebek emzikleri, sahip oldukları özelliklere bağlı olarak farklı fiyatlara satışa sunulur. Recete.com farkı ile dünyaca ünlü markalara ait olan emzik çeşitleri içerisinden, bebeğinize uygun olan seçeneği uygun fiyat avantajıyla satın alabilirsiniz.

Damaklı emzik, damaksız emzik, yenidoğan emzik gibi emzik çeşitlerinin fiyatları farklılık gösterebilir. Bebeğinizin ihtiyaçlarını belirleyerek uygun bebek emzikleri çeşitlerini alarak hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.