Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

A Vitamini Takviye Ediciler

A vitamini vücudun kemiklerden, göze pek çok noktasının gelişimi ve formunu koruması açısından önemli rol oynar. Çeşitli besinlerden, sağlıklı bir beslenme düzeni ile elde edilebildiği gibi, takviye ediciler de a vitamini takviyesinde yardımcı olmaktadır. Bu vitaminin eksikliğinde en çok ortaya çıkan belirtilerden biri görme bozukluğudur. Alabalık, ciğer, uskumru, beyaz peynir, morina ciğeri, tavuk ciğeri, somon, yumurta sarısı, yağlı süt, brokoli, havuç, ıspanak gibi birçok besin maddesinde çeşitli oranlarda A vitamini bulunmaktadır. Vücut emiliminde sorun yaşandığında ya da bu gıdaların tüketimi söz konusu olmadığında, A vitamini takviye edici gıda ürünlerini tercih edebilirsiniz.

A Vitamini Çeşitleri

Retinol ve Beta Karoten olmak üzere 2 tür A vitamini vardır. Retinol, yağlı balık ve hayvansal ürünlerde bulunur. Beta Karoten ise meyve – sebzelere turuncu rengi verir, bu noktada akla ilk gelen besin ise kuşkusuz havuç olacaktır. Bu vitamin, saydığımız örnek besinlerin yanı sıra daha pek çok besinin içinde bulunmakla birlikte oranı az olabilmektedir. Günümüzde gıdaların yetiştirilme şartları, içeriklerindeki vitamin ve minerallerin oranları üzerinde olumsuz rol oynadığı için A vitamini eksikliği sorununa hem yetişkin hem de çocuklarda sıklıkla karşılaşılmaktadır.

A Vitamini Takviyesi Fiyatları

A vitamini ihtiyacınızı gidermeye yardımcı takviye ürün kullanımı tercih ediyorsanız, her bir a vitamini takviye ürünü için ilgili kategorimizde yer alan ürün seçeneklerini ve markaları değerlendirebilirsiniz. A vitamini fiyat değişimleri ise marka ve ürün adedine göre değişmektedir. A vitamini takviye edici gıda seçenekleri içerisinden ihtiyacınız olan en uygun ürünleri sitemizin ilgili kategorisinde bulabilir, indirim ve kampanya dönemlerini takip ederek, favori markanızın ürünlerine ekonomik seçeneklerle sahip olabilirsiniz.

A Vitamini Ne İşe Yarar? Faydaları Nelerdir?

A vitamini, cilt yapısı, mukus zarı, kemik, diş ve yumuşak dokusunun doğru formda oluşumuna ve korunmasına yardımcı olur. Bir diğer yandan göz retinasının renk veren pigmentlerinin oluşmasında önemli rol oynar. Bu özelliğinden dolayı retinol olarak da anılır. Düşük ışıkta iyi görmeniz için A vitamini gereklidir. Emzirme ve bebek beklediğiniz dönemlerde de vücudun ihtiyacı olan vitaminler arasındadır. Beta – Karoten tipi ise vücutta oluşan serbest radikaller sebebiyle yaşanabilecek olumsuz durumlara karşı, vücudu korumaya yardımcıdır. Ürün tercihinizi yaparken bu ayrımları göz önünde bulundurarak içerikleri detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen A Vitamini Takviyeleri Neler?

A vitamini pek çok besin maddesinden alınabilmektedir. Ancak vücut bazen bu besin maddelerinden gerekli miktarı sağlayamamaktadır. Kapsül/tablet kullanımı bazı kişiler için daha pratik bulunmaktadır. A vitamini takviye edici ürünleri, ilaç olmamakla beraber normal beslenmenin yerine geçemezler. A vitamini destekli ürünlerdir. Besinlerden alınan miktarın yetmemesi ya da bu besinlerin kullanılmaması durumunda Recete ‘nin öne çıkan ürünlerinden biri Zade Vital A Vitamini 3000 IU 30 Kapsül olmaktadır. Kategorimizde yer alan ürün çeşitlerinin yanı sıra markaların diğer ürünlerine de göz atabilirsiniz. Ürünlerin kullanımı ve ihtiyacınız olacak miktarı bir uzmana danışmanız ve ürün ambalajında belirtilen kullanma talimatlarını uygulamanız önerilir.