Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 612 ürün bulunmaktadır.

Saç Bakım Ürünlerinin Özellikleri Nelerdir?

Saç tipinizi iyi anlayarak, doğru bakım rutini oluşturabilirsiniz. Kendi saç tellerinize ve ihtiyaçlarınıza uygun bakım malzemelerini seçebilir, şampuan ve nemlendirici kremler ile sağlıklı görünüme sahip olabilirsiniz. Stres, hava koşulları ve hava kirliği gibi etkenler saç tellerinin olumsuz yönde etkilenmesine neden olur. Bu faktörlere bağlı olarak yıpranan saç tellerinizin yeniden eski sağlığına kavuşması için onarıcı ürünlerden yardım alabilirsiniz.

Saçlarınızın daha sağlıklı ve güzel görünmesi için bakımına özen göstermelisiniz. Saçlarınızda sağlıklı bir görünüm elde etmek için doğru ürünleri doğru saç bakımı ile desteklemelisiniz. Saçlarınız için haftalık, aylık saç bakım rutinleri oluşturmak, sağlıklı ve dolgun saçlara sahip olmak için son derece önemlidir. Yanlış bakım yöntemleri ise saç uçlarının ve köklerinin zarar görmesine ve yıpranmasına sebep olabilir. Sağlıklı bir saç görünümü elde etmek için saç bakım ürünleri kullanmak gerekir. İyi bakılan saçlar sağlıklı şekilde uzar. Gür görünümlü, yıpranma ve yağlanma sorunlarının yaşanmadığı saçlar için saç dökülmesine karşı şampuanlar ve saç kremleri içinden seçimle yapabilirsiniz.

Saç bakım rutinleriniz ile saçlarınızı onarabilir, olası dış etkenlere karşı da koruyabilirsiniz. Saç bakımını rutininize ekleyerek saç tellerinizi ve saç derinizi dış etkenlere karşı koruyabilirsiniz. Böylece sağlıklı ve daha hızlı uzayan saçlara sahip olmanız hayal değil! Kadın ve erkek saç bakım ürünleri farklı formülleri ile çeşitli saç tiplerine uygun çözümler vadeder.

Kadın saç bakım ürünleri, kadınların saç rengine, saç tellerinin özelliklerine, saçın ihtiyaçlarına göre farklı özelliklerde formüle edilmiştir. Saç boyama sonrası oluşan kırılma, dökülme ve nemsizlik gibi sorunların üstesinden gelmeye yarayan saç bakım ürünleri erkeklere özel ürünlere de sahiptir. Erkek saç bakım ürünleri erkeklerin en büyük sorunlarından olan saç dökülmesi, yıpranma ve kepeklenmeye karşı güçlü formüllere sahiptir.

Farklı formüllere sahip olan ürünler, çeşitli kokulara da sahiptir. Saç tellerinizin ihtiyaç duyduğu özel bakımı sağlarken bir yandan da hem ışıl şıl hem de mis gibi kokan saçlara sahip olabilirsiniz. Dökülen, yağlanan, kepeklenen ya da onarıma ihtiyaç duyan saçlarınız için özel olarak üretilen saç bakım setlerini deneyebilirsiniz.

Evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz günlük saç bakım ürünleri ile derinlemesine koruma ve temizlik sağlayabilirsiniz. Kuaföre gitmek yerine zaman ve para tasarrufu sağlayacağınız günlük ürünlerle, sağlıklı sonuçlar alabilirsiniz. Koruyucu ve onarıcı ürünleri satın almadan önce ihtiyacınıza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Dökülme ya da kırılma gibi etkenler ürün seçiminizi kolaylaştırabilir. Bunun için ürünlerin içeriklerini dikkatle okumanızı tavsiye ederiz. Daha önce ürünleri deneyimleyen müşterilerin yorumlarını da inceleyebilirsiniz.

Saç Tipinize Uygun Bakım Ürünleri

Saçın ihtiyacını doğru anladıktan sonra, saç boyaları, koruyucular ve onarıcılar içinden tercihi yapmak kolaylaşır. Saçın pH değerine uygun ürünler kullanarak sağlıklı onarım yapabilirsiniz. Doğal saç bakımı, 5.5 pH değerine sahip deri için en ideal olanıdır. Saç tellerinizin yapısı hangi ürünü kullanılacağınıza karar vermenizde belirleyicidir. Kuru saç tipleri için keratin bakım gibi nemlendirici içeren seçenekler, yağlı saç tipleri için ise hafif formüllü ürünler içinden seçimler yapabilirsiniz.

Saç bakım yağı ve çeşitli serumlar ihtiyacınız olan sağlıklı saçlara kavuşmanız için kullanacağınız ürünlerdir. Boyalı saç telleriniz için hem boyanızı koruyacak hem de cildinize zarar vermeyecek ürünler içinden seçimler yapabilirsiniz. Elidor saç bakım ürünleri boyama sırasında oluşan hasarları minimuma indirmeyi hedeflerken dolgun bir görüntü oluşturan seçeneklere sahiptir. Açık renkli ve işlem görmüş saçlar için özel olarak hazırlanmış platin saç bakım ürünleri, boyanın kalıcılığını arttırmaya yardımcı olur.

Mevsimsel ya da dış etkenlere bağlı saç dökülmelerinde, saç dökülmesine karşı şampuanlar arasından seçimler yapabilirsiniz. Saç derisinde yaşanan bir diğer önemli saç problemi de kepeklenmedir. Kepeğe karşı şampuan saçlarda yaşanan kepeklenmeyi minimuma indirir. Sıklıkla şampuan ya da saç kremi markası değiştirmek kepeğe yol açabilir. Kepek şampuan seçimin ile saç derinizi arındırabilir, kepek sorununu ortadan kaldırabilirsiniz. Güneş ışığına maruz kaldığınız zamanlarda da doğru ürünler kullanmanız tavsiye edilir. Güneş koruyucu içerikli ürünler cildinizin ve saç tellerinizin zararlı ışınlardan korunmasına yardımcı olur.

Saç serumları, bakım rutinlerinizde kullandığınız ürünlere benzer içerikli marka ve ürünler içinden seçilmelidir. Doğru bakım ürünleri seçmek kadar doğru uygulama yöntemlerini de öğrenmeniz gerekir. Korumak ve onarmak sadece saçları yıkamak ile sınırlandırılamaz. Şampuan, saç bakım kremi, bakım yağları ve serumları ile bakım rutinleri ve uygulama teknikleri geliştirmelisiniz.

Recete.com üzerinden alabileceğiniz en iyi şampuan, en iyi saç kremi gibi kaliteli ürünlere hızlı kargo avantajı ile sahip olabilirsiniz.

Şüphesiz ki hem kadın hem de erkekler için önemli bir yere sahip olan saçlar, gerek uygulanan saç şekillendirme işlemleri gerekse de dış etkenlerden dolayı zamanla yıpranır. Saçların sağlığını korumak ve canlılığını kaybetmemesini sağlamak için belli aralıklar ile maske, yağ ve serumlar ile çeşitli bakımların gerçekleştirilmesi gerekir. Her mevsim saçların ihtiyacı olan nemi kazanmak için kullanılacak olan bakım ürünleri, saçların nemsiz kalarak elektriklenmesini önemli ölçüde engeller.

Saç Bakımında Doğru Ürün Nasıl Seçilir?

Saçların sağlıklı ve doğal bir şekilde uzaması için gerekli olan en önemli şey, doğru ürünler ile yapılacak olan düzenli bakımdır. Kuruluk, aşırı yağlanma, dökülme ve kepek gibi saçlarda karşılaşılan en büyük problemlerin çözülmesi için saçların bakımında sorunlara direkt hitap eden ürünlerin kullanılması büyük önem taşır. Saç derisine zarar vermemek ve saç tellerini daha fazla yıpratmamak için saç tipinin doğru şekilde analiz edilmesinden sonra ürün seçimi yapılması önerilir.

Saç Bakımında Altın Kurallar Nelerdir?

Saç bakımı ilk olarak yıkama esnasında kullanılan şampuan ve saç kremi ile başlar. Bilinçli şekilde tercih edilecek olan şampuan ve saç kremi sayesinde saçların yıpranması, dökülmesi ve kuruyarak nemini kaybetmesi önlenebilir. -Doğal, canlı ve gür görünen saçlara sahip olmak için en az haftada bir saç maskesi, saç bakım yağı, serum ya da kremler ile saçlara derinlemesine bir bakım uygulamak gerekir. -Saçlara bakım yaparken tercih edilen ürün uygulandıktan sonra yapılacak olan kısa süreli masaj, saç derisinin rahatlamasına ve saç tellerinin daha canlı şekilde çıkmasına olanak sağlar. -Kurutma makinesi, saç düzleştiricisi ve diğer şekillendirici aletlerin ihtiyaç duyulmadıkça kullanılmamasında fayda görülür