Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Pişik Kremi

Bebeklerin hassas ciltleri, kolayca tahriş olabilir ve yıpranabilir. Özellikle bez bölgesinin uzun bir süre ıslak kalması ve bebeğin altının sık temizlenmemesi pişik olarak adlandırılan cilt tahrişine sebep olubilir. Genellikle bez bölgesinde oluşan pişik, bebeğin bezinin çok sıkı bağlanması sebebiyle de oluşabilir. Daha emici bebek bezleri kullanılmıyorsa ve bebeğin altı çok sık değiştirilmiyorsa, pişik oluşumuna sebep olabilir.

Pişik kremi , bebekler için geliştirilmiş formül yapısıyla kullanıcılara sunulur. Bebeğin pişik gözlemlenen cilt bölgelerine düzenli bir kullanım ile uygulanarak bebeğinizin rahatlatılması sağlanabilir. Pişik oluşumunda dikkat edilmesi gereken en önemli detay, bebeğin altının ıslak olmamasıdır. Hava alan ve hızlı emici özelliği olan bezlerin kullanımı, pişik oluşumunu engellemeye yardımcı olur. Hassas, kuru ve çok kuru, tüm cilt tipleri için tercih edebileceğiniz pişik kremi ürünlerine site üzerinden ulaşabilirsiniz.

Pişik Kremi Markaları

Tahriş riskini minimize edecek şekilde formüle edilen pişik kremleri, hassas ciltler için içerdiği yüksek tolerans değeri sebebiyle bebeklerin cildini korumaya yardımcı olur. Tahrişleri önlemeye yardımcı olan pişik kremleri, bilinen birçok kozmetik markası tarafından üretilmekte ve raflardaki yerini almaktadır.

En çok bilinen pişik kremi markaları arasında Mustela, ABCDerm, Babe, Bepanthol, Burts Bees, Bübchen, Chicco, Cumlaude Lab, Desitin, Incia, Nilera, Radix, Sebamed, Sudocrem, Uni Baby ve Vaseline yer almaktadır. Mustela Vitamin Barrier Cream, parfüm ve koruyucu içermemesi sebebiyle en çok tercih edilen ürünlerden biridir. Sudocream bebek bakım kremi, çocuk bezlerinin neden olduğu kızarıklığı ve pişikleri önlemeye yardımcı olur. Tüm cilt tiplerine uygun olması ve tahriş olmuş bölgelere fayda sağlamaya çalıştığı için sıklıkla tercih edilmektedir. Kullanıcıların en çok tercih ettiği bir diğer pişik kremi ise Desitin Hızlı Koruma Pişik Bakım Kremi’dir. Parfümsüz olması ve kolay uygulanması tercih edilmesinde etkilidir.

Pişik İçin Hangi Krem İyi Gelir?

Bebeklerin huzursuz olmasına neden olan pişik problemi, anneleri onların hijyenine ne kadar dikkat ederse etsin sıklıkla yaşanabilmektedir. Başta bez bağlanan bölgeler olmak üzere bebeklerin vücutlarında pişik görülmesinin en büyük nedenlerinden biri nemdir.

Pişik oluşumunu gidermenin yanı sıra pişiği önlemek için her bez değişiminde pişik kremi uygulanması önerilir. Bu kremlerin seçimi sırasında, içeriğinde bebek cildini olumsuz etkileyecek maddelerin bulunmadığından emin olmanız gerekir.

Pişik kremleri, anne bebek markalarının neredeyse tamamının ürün seçenekleri arasında yer alırken, her bebeğin cilt hassasiyeti ve toleransı farklı olacağından, hangi kremin bebeğiniz için uygun olduğuna birkaç deneme ile karar verebilirsiniz.

Recete.com anne bebek ürünleri kategorisine tıklayarak, dünyaca ünlü anne bebek markalarının bebek pişik kremi seçeneklerine ulaşabilir, bebeğiniz için en iyisine karar verebilirsiniz.

En İyi Pişik Kremi Ürünleri Hangileri?

Her bebeğin cildi farklı olsa da, pek çok annenin memnun kalarak kullandığı ürünler arasından seçim yapabilirsiniz.

Mustela Vitamin Barrier Cream, pek çok annenin kullandığı ve bebeklerin pişik sorununa destek olan krem seçenekleri arasında en çok tercih edilen pişik kremi ürünlerinden biridir. 50 ve 100 ml seçenekleri bulunur.

Bepanthol Baby Pişik Merhemi, Incia Diaper Rash Preventive Gel Cream, Desitin Everyday Protection kategorinin öne çıkan diğer pişik kremi seçenekleri arasında yer alır.

Bu ürünlerden herhangi birini seçerek, düzenli olarak uygulayabilir, bebeğinizde pişik oluşumunun önüne geçmeye destek olabilirsiniz.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.