Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Ayak Kokusu Giderici Ürünler Neler?

Ayak kokusu giderici ürünler ayağın kokmasının önüne geçmek için özel olarak hazırlanmış seçeneklerdir. Krem, sprey ya da deodorant gibi farklı formlarda seçenekler bulabilirsiniz. Ayak kokusu birçok sebepten kaynaklanıyor olabilir. Fazla terleme, hava almayan ayakkabı kullanımı, çorapsız ayakkabı giyme, ayakkabı tabanının su kaçırması, uzun süre aynı ayakkabıyı kullanma gibi sorunlar sonucunda ayağınızda kötü bir koku olabilir. Recete.com'da yer alan diğer ayakkabı kokusu giderici çeşitlerini inceleyin, uygun fiyatlarla sahip olun.

Ayak Kokusuna Son Veren Ürün Seçenekleri

Ayak bakım ürünleri ayak kokusu çok yaygın bir sorun olarak hayat kalitesini olumsuz etkileyebilir. Özellikle sıcak havalarda ayakların terlemesi ve kokması çok yaygın görülür. Ayak kokusu için kullanılan tıbbi terim “bromodosis”tir. Ayak kokusunu gidermeye yardımcı olacak birçok farklı ürün bulunur. Ayak kokusuna birçok farklı şey neden olabilir. Genellikle, bakteri ve nem kombinasyonu, ayak kokusunun ana nedenidir. Ayak bakımı ayak kokusunun önlenmesinde en önemli adımdır. recete.com olarak ayak bakımı konusunda ihtiyacınız olan sağlıklı ürünlere kolay ulaşmanızı sağlıyoruz. Ayak kokusu giderici sprey gibi ürünlerde sağlıklı, doğal içerikli ve etkili ürün seçeneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Sitemizde yer alan ayak kokusu ürünleri ayak kokusuna kesin çözüm sunan ürünlerdir. Ayak kokusu ile yaşamak zorunda değilsiniz. Bu rahatsız edici sorundan ayak kokusu giderici krem gibi sağlıklı ve etkili ürünler kullanarak kurtulabilirsiniz. Ayrıca geniş ürün seçeneklerimiz arasından tercih edebileceğiniz birbirinden farklı ürün çeşidini de değerlendirebilirsiniz. Dilerseniz ayak kokusu gideren krem seçenekleri arasından seçim yapabilir ya da sprey gibi farklı formlarda ürün seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Sağlıklı ve etkili en iyi ayak kokusu giderici ürün seçeneklerine recete.com ayrıcalıklarıyla uygun fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Ayak Kokusu Neden Olur?

Ayak kokusunun en belirgin ve yaygın nedeni bakteri ve nem kombinasyonudur. Bununla birlikte ayak kokusu bazı rahatsızlıkların da belirtisi olabilir. Bazı enfeksiyonlar da ayak kokusunun nedenleri arasında yer alır. Enfeksiyon kaynaklı ayak kokusunda doktor tavsiyesi ile ayak kokusu giderici ilaç kullanılabilir. Ancak ayak kokusu ilacı seçenekleri doktor kontrolünde kullanılmalıdır. Ayaklar terlediğinde de koku ortaya çıkabilir. Ankisiyete ve stres gibi durumlar el-ayak terlemesine yol açabilir. Ayakların terlemesi normaldir. Ancak bazı kişilerde hiperhidroz adı verilen aşırı terleme durumu vardır. Bu durum bir sağlık sorunu olarak değerlendirilir. Ayakların terlemesi ve bakterilerin çoğalması ayak kokusunun en önde gelen nedenidir. Ayak kokusu giderici ürünler ayakların terlemeden kaynaklı kokmasını önleyebilir. Bakteriler ter ile etkileşime girdiklerinde kokuya neden olur. Bakteriler terdeki yağları ve şekerleri yediklerinde kötü koku ortaya çıkar. Brevibacteria adı verilen bir bakteri türü de ayak kokusuna neden olur. Ayağımızdaki ölü deriyi yiyerek kendine özgü ekşi kokusu olan bir gaz üretirler. Yanlış çorap ve ayakkabı tercihi de ayak kokusuna neden olabilecek etkenlerdir. Bakteriler sıcak ve nemli ortamları tercih ederler. Ayakların sıcak ve nemli olması bakterilerin artmasını sağlar. Ayak ve ayakkabı koku giderici ürünler bu tür sorunlarla baş etmek için ideal ürünlerdir. Sağlık sorunlarından kaynaklı ayak kokusu problemi varsa ayak kokusu için en etkili ilaç önerisini doktorlar yapabilir. Terleme kaynaklı, doğal olarak koku yaratan sorunlar için sitemizdeki alternatif ürün seçeneklerini değerlendirebilirsiniz.

Ayak Kokusuna Ne İyi Gelir?

Ayak kokusu hayat kalitesini olumsuz etkileyen oldukça yaygın bir sorundur. Ayak kokusundan kurtulmak için ayak kokusuna ne iyi gelir bilmekte fayda vardır. Alternatif seçenekler sunan ayak kokusu önleyici ürünleri tercih edebilirsiniz. Ayak kokusuna iyi gelecek şeyleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Nefes alan ayakkabılar kullanın; file panelli ayakkabılar arayın.
 • Düzgün kuruması ve hava alması için ayakkabılarınızı düzenli olarak değiştirin.
 • Plastikten yapılmış ayakkabılardan kaçının.
 • Koku azaltıcı veya antibakteriyel tabanlık kullanın.
 • Mümkün olduğunda sandalet giyin.
 • Evde, ayaklarınızın hava alması için çıplak ayakla kalın.
 • Ayaklar günde iki kez antibakteriyel sabunla yıkanmalıdır.
 • İyice kurutulmaları gerekir.
 • Ayakkabı giymeden önce ayakları pudra ile silin.
 • Yeni çorap giyin ve düzenli olarak değiştirin.
 • Nem emici çoraplar kullanın.
 • Çoraplarınızı giymeden önce mısır nişastası veya talk pudrası serpin.
 • Çoraplarınızı günde birkaç kez değiştirin.

Ayak kokusu için krem tercihini sitemizden indirimli fiyat olanaklarıyla yapabilirsiniz.

Ayakkabı Koku Giderici Fiyatları Ne Kadar?

Ayakkabı koku giderici fiyatları marka ve özelliklere göre değişiklik gösterebilmektedir. En çok tercih edilen ürünler, müşteri memnuniyeti yüksek seçenekler olmakla beraber farklı markalardan uygun fiyatları da bir arada sunmaktadır.

Scholl ayakkabı koku önleyici ayakkabı spreyi ayakkabınızda koku oluşumunu önlemeye yardımcı olması için tercih edilebilecek ürünlerden bir tanesidir. Antibakteriyel etkisi sayesinde ayaklarınızda ve ayakkabınızda ferah bir his deneyimleyebilirsiniz. Sprey ürün olması sayesinde ayakkabının her yönüne nüfuz ederek kokuya sebep olabilecek sorunların yeniden ortaya çıkmamasına destek olur. Kapalı ayakkabıların yanı sıra terlik ve babetlerinizde de rahatlıkla tercih edebilirsiniz.

Ayak Kokusu Spreyi Markaları

Ayak kokusu spreyi markaları birçok farklı seçenek ile yer almaktadır. Pedanor, Bebak ve Scholl gibi en çok tercih edilen markaları sitemizde bulabilirsiniz. Ayak spreyi, deodorant ya da krem formu olarak bulabileceğiniz seçenekler ile etkili bir bakım sunabilirsiniz. Bebak Foot Deodorant ayak deodorantı ayak kokusu önleyici etkisi ile rahatlatıcı bir hisse destek olur. Temiz, kuru ve sağlam cilt bariyerinizin korunduğu ayaklarınıza 20 cm uzaktan püskürterek ürünün etkisinin gözlenmesine destek olabilirsiniz.

Ayak Kokusu Önleyici En İyi 4 Ürün

Ayak kokusu önleyici ürünler arasında en çok tercih edilen etkili seçenekleri sitemizde bulabilirsiniz. Pedanor Ayak Kokusu Kremi bu seçeneklerden bir tanesidir. Ayaklarda koku oluşumunun önüne geçmeye yardımcı olmak için tercih edebileceğiniz bu formül ile konforlu bir şekilde ayakkabılarınızı kullanabilirsiniz. Cildin yumuşayarak nemlenmesine destek olan formül, aşırı terlemeye bağlı koku oluşumunun önüne geçmeye yardımcı ideal seçeneklerden bir tanesidir. Düzenli kullandığınızda ayağınızda pişik ya da tahriş oluşumunun önlenmesine destek olur. Ayak kokusunu önleyici en iyi 4 ürün;

 • Pedanor Ayak Kokusu Kremi
 • Scholl Koku Önleyici Ayakkabı Spreyi 150ml
 • Scholl Koku Önleyici Ayak Spreyi 150ml
 • Bebak Foot Deodorant 200ml

En Çok Tercih Edilen 3 Ayak Kokusu Kremi

En çok tercih edilen ayak kokusu kremi, destekleyici etkileri ile müşteri memnuniyeti yüksek ürünlerdir. Krem, sprey ya da deodorant gibi farklı ürün formları ile aradığınız etkileri farklı şekillerde sağlayabilirsiniz. Ayak kokusu oluşumu ayakta terleme, yanlış ayakkabı seçimi ya da uzun süre aynı ayakkabıyı kullanma sebebiyle olabilir. En çok tercih edilen 3 ayak kokusu kremi aşağıdaki gibidir:

 • Pedanor Ayak Kokusu Kremi
 • Scholl Koku Önleyici Ayakkabı Spreyi 150ml
 • Scholl Koku Önleyici Ayak Spreyi 150ml