Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Antioksidan Nedir?

Antioksidan kelime anlamı olarak oksitlenmeden koruyan demektir. Hücrelerin metabolizasyonu sonucu hücre sağlığına zararlı maddeler açığa çıkabilir. Bu maddelerin ortadan kaldırılması için antioksidan etkili maddeler gerekir. Bu sayede hücreler uzun süre boyunca normal fonksiyonlarını sürdürebilirler. Tüm bu hücresel koruma düzeni kademe kademe artarak dokuyu ve sistemleri de olumlu etkiler. Bu süreyi yaşlanma olarak da düşünülebilir. Yaşlanma karşıtı ürünlerde antioksidanların yer alması da bu sebebe dayandırılabilir. Taze meyve ve sebzeler yaşlanma karşıtı etkiler sunan C vitamini açısından zengindir. Daha yüksek etkilerin görülmesi için formül haline getirilmiş takviye edici gıdaları tercih edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen 5 Antioksidan Takviyesi Nedir?

Antioksidan ürünler birçok farklı formda Recete.com ‘da sizlere sunulmaktadır. KoenzimQ10 , Alfa Lipoik Asit, C vitamini, Astaksantin, Beta glukan en çok tercih edilen 5 molekül arasında yer alır. Voonka Q10 kapsül de bu seçeneklerden bir tanesidir.

Yetişkinler için hazırlanan bu ürünler aynı zamanda bitkisel özler ile de desteklenebilir. Resveratrol, kara mürver ekstresi gibi seçenekler ile bedeninizin desteklenmesine yardım eder. Aynı zamanda yeşil sebze ve meyveler, turunçgiller, probiyotik ve prebiyotikler ile doğal yollardan vücudunuzun desteklenmesini sağlayabilirsiniz.

Antioksidan Vitaminler ve Ürünler

Antioksidan vitaminler ve ürünler birçok farklı seçenek ile piyasada yer almaktadır. En çok bilinen vitaminlerden olan E vitamini de oksidatif strese direnç katan maddelerden bir tanesidir. Bunun yanı sıra doğal maddelerden bir tanesi olan kara biber de destekleyici etkileri ile öne çıkar. Orzax Ocean Coenzyme Q10 kapsül bu açıdan tercih edilebilecek seçeneklerdendir. İçeriğindeki bitkisel ve formül moleküller ile vücudunuzda biriken zararlı metaloitlerin hızla uzaklaştırılmasına destek olur. Yaşlanma ve zararlı maddelerin hücrelerde birikimi gibi etkilerin azalması için antioksidan ürünler tercih ederek vücudunuzu destekleyebilirsiniz.

Antioksidan Takviye Fiyatları

Antioksidan ürünler değişen seçenekler ile sitemizde yer almaktadır. Solgar Alpha Lipoic Acid kapsül bunlardan bir tanesidir. İçeriğindeki özel alfa lipoik asit sayesinde vücudunuzda zararlı ve yıkıcı metaloitlerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur. Oksidasyon karşıtı moleküller aynı zamanda yaşlanma karşıtı etkiler de sunar. Tercih edebileceğiniz krem ve bakım ürünlerinde de bu maddeleri görebilirsiniz.

Antioksidanların yaşlanma karşıtı etkileri temelde hücresel düzeyde olur. Hücrelerin zaman içerisinde atık maddelerle dolup ölmesi ya da yıpranması sistemik olarak da yaşlanma belirtilerine zemin oluşturur. Alfa lipoik asit, E vitamini, C vitamini, Koenzim Q10, demir ve beta glukan gibi moleküller hücrelerinizin yaşlanma ve yıpranma sürecinin yavaşlamasına yardım eder. Genetik, beslenme ve egzersiz temelinde vücudunuzu takviye edici gıdalarla doktorunuza danışarak destekleyebilirsiniz.