Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Göğüs Pompaları

Dünyaya gelen bebeğin sevinci ve heyecanı oldukça yoğun şekilde yaşanırken, bu bebeğin bakımı ve sorumlulukları da ebeveynler için oldukça zorlu olabiliyor. Özellikle bebeğin beslenmesinde yaşanan güçlükler için üretilen ürünler anne baba olmanın keyifli halini yaşayabilmeye imkan sunuyor. Bu ürünlerin en çok işe yarayanlarının başında ise göğüs pompaları geliyor. 

Süt sağma pompası çeşitleri geçtiğimiz dönemlerde oldukça kısıtlı iken yaşam koşullarının değişmesiyle birlikte her türlü ihtiyaca uygun şekilde üretiliyor. BU da elbette hem hayatı hem de anne baba olmayı bir nebze de olsa kolaylaştırıyor.

Erken doğan prematüre bebeklerde emme ile ilgili sorunlar yaşanabilirken, farklı sebepler nedeniyle bebeğin küvözde kalması annesini emmesine engel olduğu için meme pompası yardımı ile anneden sağılan sütler bebeğin doğal yolla beslenmesini sağlıyor. Mama kullanmayan bebek annesiyle kavuştuğu zaman emme sürecine devam edebiliyor.

Bebekte yaşanan emme sorunlarının yanı sıra annenin memesinde görülen iltihaplanma ve ağrılar emzirme işleminin gerçekleşmesinin önüne geçebiliyor. Göğüs ucu kremi kullanımıyla ağrı ve acı hafifletilmeye çalışılırken, bebeğin anneyi emmesine bir süreliğine ara vermesi gerekebiliyor.  Yine bu gibi durumlarda göğüs ucu pompası çeşitleri hayat kurtarıcı bir rol üstleniyor.

Uzmanlar anne sütünün, beyin gelişiminden bağışıklık sisteminin güçlenmesine kadar bebek için hayati önem taşıdığını vurguluyor. Bu durumunda bilincinde olan ancak çalışan veya eğitim hayatına devam ettiği için gün içinde bebeğinden uzak kalan anneler, manuel, elektrikli ya da elektronik süt pompası yardımıyla sağım işlemi gerçekleştiriyor. Süt saklama poşeti sayesinde uzun süre taze kalan anne sütleri bebeğin ihtiyacı olduğu anda rahatlıkla kullanılabiliyor.

En İyi Süt Pompası Çeşitleri Nelerdir?

Aldığı üründen maksimum seviyede faydalanmak ve parasının boşa gitmesini engellemek isteyen pek çok kişi daha bebeğini kucağına almaya gün sayarken en iyi süt pompası çeşitlerini araştırmaya başlıyor. Bebekle birlikte geçilen hayatın yeni dönemine uyum sağlamaya çalışırken, bebeğin beslenmesi annenin yaşam kalitesine göre endeksleniyor.

Bu kapsamda emziren anneler için üretilen meme ucu kremi acının azalmasını sağlarken, göğüs pedi bölgenin hijyenik bir şekilde kalmasında rol oynuyor. En iyi göğüs pompası çeşitleri ise konforlu bir sağma işlemi gerçekleştiren anneyi olduğu kadar, karnı doyan bebeği de mutlu etmede büyük rol oynuyor.

Teknolojinin değişmesiyle süt pompalarının kullanım kalitesi de günden güne artmaya devam ediyor. Aynı zamanda kullanım şekli ve fiyatları açısından da pek çok süt sağma pompası piyasada yer alıyor. El yardımı ile sağla işlemini kolaylaştıran manuel süt pompası çeşitleri kısa süreli kullanımlar için tercih edilirken uygun fiyatı ile de tercih edilen ürünler arasında yer alıyor.

En iyi manuel süt pompası çeşitleri arasında ise Recete.com üzerinden kolaylıkla inceleyebileceğiniz Lansinoh, Chicco, Avent, Bambino gibi tanınmış markaların ürünleri yer alıyor. Tek elle pratik kullanım kolaylığı sağlayan manuel göğüs pompaları bebeklerin emzirme sırasında doğal olarak meme ucuna uyguladıkları dalgaya benzer hareketlerin devam etmesini sağlıyor. Ayrıca tamamen sessiz olmaları da bir tercih sebebi olmaya devam ediyor.

Bebekli bir hayatı kolaylaştıran ve pek çok çeşidi bulunan ürünlerden olan süt pompası elektrikli olarak da sıkça tercih ediliyor. Kullanım esnasında herhangi bir güç gerektirmediği için pratiklik sağlayan bu süt pompaları, hafif tasarımı ve taşınabilir şarj cihazı ile her yerde annelerin imdadına yetişiyor.

Giyilebilir süt pompası da yine pratikliği bakımından en çok tercih edilen çeşitler arasında yer alıyor. Herhangi bir destek gerektirmeyen yapısı ile annelere hareket özgürlüğü sağlayan giyilebilir göğüs pompası, tüp veya kordon kalabalığı olmadan sütyenin içine giyilerek kullanılabiliyor.

Anne bebek sağlığı için büyük önem taşıyan elektrikli, giyilebilir ve elektronik göğüs pompası çeşitleri otomatik süt pompası arayanlar için değerlendirilmesi gereken seçenekler arasında sıralanıyor.

En Çok Tercih Edilen Süt Pompası Markaları

Recete.com sitesinde bir araya gelen en seçkin ve en çok tercih edilen göğüs pompası markaları arasında Lansinoh, Avent ve Chicco süt pompası gibi kendini uluslararası arenada kanıtlamış markalar bulunuyor.

Medikal ürünler piyasasında önemli bir yer tutan Lansinoh süt pompası çeşitleri arasında şüphesiz Lansinoh elektrikli süt pompası yer alıyor. Kullanım kolaylığı ile annelerin sağma sürecinde ayarlanabilir vakum seviyeleriyle konforlu kullanım sağlıyor, daha kısa sürede daha fazla süt elde etme imkanı sunuyor.

Lansinoh elektrikli süt pompası tekli olarak da satın alınabiliyor. Bebeklerin annelerini emmeye başlarken uyguladıkları emme hareketini, kısa ve hızlı vakumlama ritmi ile taklit ederek süt akışını başlatmayı hedefleyen alet, emzirme sırasında diğer göğüsten akan sütün de boşa gitmesini engelliyor.

Lansinoh süt pompası elektrikli süt sağma makinesi tercih edenlere hitap ederken aynı zamanda markanın manuel süt pompası da kullanıcıları aynı kaliteyi yaşatmayı hedefliyor.

Piyasada en çok tercih edilen ürünler arasında ilk sıralara yerleşen Avent süt pompası modelleri de hem fiyat hem de seçenek avantajıyla ebeveynlerin gözdesi olmaya devam ediyor. Avent elektrikli süt pompası, kısa sürede konforlu bir sağım işlemi gerçekleştirirken, pratik kurulum ve hijyenik yapısıyla verilen değeri sonuna kadar hak ediyor.

Bebekler için piyasaya sürdüğü onlarca çeşit ürünle uluslararası piyasalarda büyük bir yer kaplayan Chicco manuel süt pompası modeli ile de kendine duyulan güveni boşa çıkarmıyor. Pratik, sessiz, maksimum performans ile gerçekten iyi bir iş çıkarıyor.

Göğüs pompası fiyatları geniş bir skalada yer alırken, ürünün kalitesi ile birlikte elbette marka fiyat aralığını belirleyen en büyük unsur olarak karşımıza çıkıyor. Kullanıcılar, Recete sitesi üzerinden seçkin markaların, ihtiyaçlarına uygun ürünlerini bulurken aynı zamanda fiyat karşılaştırması yaparak bütçelerine uygun en iyi ürünü alma imkanına ulaşıyor…