Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 15 ürün bulunmaktadır.

Tırnak Besleyici ve Koruyucu Ürünler

Sağlıklı ve estetik bir ele sahip olmanın yolu, sağlıklı ve estetik tırnaklara sahip olmaktan geçiyor. Özellikle beden dilinde kendini ifade etmek için sıklıkla kullanılan eller, şık görünümüyle kişinin karşısındakine iyi bir intiba bırakmasına fayda sağlarken, bakımlı tırnaklar kişinin özgüvenini artırıyor ve kendini ifade etmenin de bir yolu olarak kullanılıyor.

Vücutta, parmakları korumak, dokunma hissi sağlamak ve nesneleri tutma ve kullanma yeteneğini geliştirmek gibi görevleri üstlenen tırnaklar artık sadece bu görevleri üstlenmiyor. Sağlıklı ve estetik görünümüyle tırnaklar, özsaygıyı ifade ederken, özellikle kadınlar tarafından şıklığı tamamlayan bir aksesuar olarak da kullanılıyor.

Sağlıklı tırnaklara sahip olmak elbette sosyal hayat bakımından oldukça önemli bir yer tutarken, diğer yandan sorunlu tırnakların bakımı da sağlık açısından zannedildiğinden çok daha büyük bir önem taşıyor. Tırnaklar, vücutta enfeksiyonların giriş noktası olabileceği için tırnak bakımı enfeksiyon riskini azaltma noktasında yardımcı rolü üstleniyor.

Tırnak Bakım Ürünleri Nelerdir?

Hayatta hemen her şeyde olduğu gibi sağlıklı ve estetik görünümlü tırnaklara sahip olabilmek için emek, zaman ve enerji sarf etmek gerekiyor. Bu noktada da tırnak bakım ürünleri bir kurtarıcı rolü üstleniyor.

Yanlış beslenme, gerekli vitamin ve minerallerin vücutta düzgün sindirilememesi, genetik faktörler ve kullanım hataları tırnakların zayıf düşmesine, kırılmasına ve sağlıksız bir hale gelmesine neden oluyor. Bu noktada tırnak besleyici ürünler imdada yetişiyor.

Tırnak besleyici yağ, tırnakları nemlendirerek kuruma ve kırılmasını önlerken, büyümeyi teşvik ediyor, güçlendiriyor ve tırnakların daha iyi bir görünüme kavuşmasını sağlıyor.

Uzun tırnakların sağlıklı bir şekilde uzun süre kullanılmasını sağlayan tırnak besleyici ve sertleştirici ürünler de son dönemlerin favorileri arasında yer alıyor. Kadınların kâbusu ola kırılan tırnaklar hem psikolojik hem kullanım hem de estetiklik açısından çok can sıkıcı bir durum olurken, bu problemin çözümü için Kalyon tırnak besleyici çeşitleri yoğun şekilde tercih ediliyor.

Tırnakları hem sağlıklı olsun hem de şık görünsün isteyen pek çok kişi ise renklendirme için tırnak besleyici oje çeşitlerini tercih ediyor. Bu tarz ürünler ile ekstra bakım gerektirmeden tırnaklar hem korunuyor hem de estetik görünümünden hiçbir şey kaybetmiyor.

Besleyici tırnak cilası ve tırnak koruyucu oje çeşitleri de el ve ayak tırnaklarının bakımına önem verenlerin hayatını büyük oranda kolaylaştırıyor. Bu tarz ürünler sayesinde vücuda enfeksiyonlar için açık kapı haline gelen sağlıksız tırnaklardan kurtulurken, zarif ve etkileyici bir görünüme sahip olmanın yolu da kolaylaşıyor.

El ve ayak bakımında tırnaklar kadar tırnak eti de önemli bir rol oynuyor. Sağlıksız tırnak etleri, tırnaklarda enfeksiyon riskini artırırken, tırnakların kolay kaybedilmesine kadar birçok olumsuz duruma yol açabilir. Bu nedenle tırnak eti besleyici ürünler, sağlıklı ve şık tırnaklara sahip olmak isteyenlerin dikkat etmesi gereken konular arasında yer alır.

Bunun için tırnak eti besleyici vitaminler hem kullanım kolaylığı hem de ciddi faydaları açısından oldukça sık tercih ediliyor. Böylece hem içten hem de dıştan beslenen bölge, sağlıklı tırnaklara ev sahipliği yaparken, daha uzun süre sorusuz kullanım için büyük fayda sağlıyor.

Tırnak bakımı sadece destekleyici ürünlerden oluşmuyor ve büyük bir ürün yelpazesini de içinde barındırıyor. Bugün pek çok kadın ekonomi, zaman ve güvenilir hijyen sebepleri gibi pek çok farklı nedenle manikür ve pedikürünü evde kendisi yapmayı tercih ediyor. Bu nedenle recete.com sitesinde en çok sipariş verilenlerden biri de manikür ürünleri oluyor. Tırnak makası, törpüsü, fırçası ve cilası gibi daha pek çok manikür malzemesi, sağlıklı ve güzel görünen tırnaklara sahip olmak isteyenlerin dolabında mutlaka bulunuyor.

Pek çok kişi evinde manikürünü kendi yapmakla kalmıyor, nailartı uygulamasını da kendi yapıyor. İstediği renk ve desenle tırnaklarına göz alıcı bir çekicilik katan isteyen pek çok kişi, elbette bu çekiciliğin uzun süre devam etmesi için ekstra çaba gösterirken, Kalyon oje koruyucu ve Kalyon oje sertleştirici bu konuda kadınların en büyük yardımcısı olmaya devam ediyor.

Tırnak Batığını Önlemek İçin Ne Yapılır?

Tırnak batığı her ne kadar sivri ve dar ayakkabıları daha çok kullanan kadınlarda sıklıkla görülse de aslında genel anlamda hemen herkesin mustarip olduğu konulardan biridir. Günlük hayatı felce uğratan ve dayanılmaz can acılarına neden olan bu durum karşısında ise tırnak koruyucu ürünler büyük fayda sağlıyor.

Özellikle ayak baş parmaklarında görülen tırnak batması, bir tırnağın yan kenarının cilt altına batmasıyla oluşan bir durum olarak tarif ediliyor. Bu can sıkıcı durumu engellemek için tırnak batması koruyucu adı altında pek çok farklı ürün bulunuyor.

Tırnak batık koruyucu ürünleri genellikle silikon ve benzeri yumuşak malzemelerden üretilirken, parmağa geçirilen sadece baş parmak için değil serçe parmak, orta parmak ve yüzük parmağına uyumlu şekilde kullanıcının beğenisine sunuluyor.

Paketlerde jel bir şapka şeklinde bulunan batık tırnak koruyucu ürünler, parmağın şeklini alarak kullanım kolaylığı sunuyor. Aynı zamanda yıkanıp tekrar kullanılabilme özelliği ile uzun süre kullanılan koruyucular, bu haliyle oldukça ekonomik bir yapıya bürünüyor.

Tırnak problemi yaşayan pek çok kişi tırnak bakım ürünleri ile sağlığını ve yaşam kalitesini korumaya ve yeniden kazanmaya çalışıyor. Kullanılan ürünlerin kalitesi ise hem istenilen hedefe kolayca ulaşmayı sağlarken, zaman, enerji ve para kaybının da önüne geçilmiş oluyor. Recete.com internet sitesinde yer alan ürünler, her gün milyonlarca kişi tarafından tercih edilirken dünyaca ünlü markalara ait tırnak bakım ürünlerinin fiyatları ve özellikleri kolaylıkla incelenebiliyor. Hayata geçirilen kampanyalar ile de kaliteli ürünler uygun fiyatlarla kullanıcıya ulaşıyor.