Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 21 ürün bulunmaktadır.

D Vitamini Takviye Ürünleri

D vitamini vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. Vücudun d vitamini ihtiyacını karşılamak için en iyi kaynak kuşkusuz güneş ışınlarıdır. Özellikle yaz aylarında öğlen saatlerinde avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınıza, bacaklarınıza ve yüzünüze ortalama 20 dakika kadar güneş banyosu yaptırmanız, ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. Güneş ışınlarından faydalanma imkânı sunan yaz aylarında bu nedenle bu vitaminin eksikliği daha az görülmektedir. Kış aylarında ise güneş ışınlarından D vitamini takviye etmemiz daha zordur. Gıdalardan da kısıtlı olarak alınabilen bu vitaminin eksikliğinde ise başta diyabet, depresyon ve kardiyovasküler sorunlar başta olmak üzere pek çok olumsuz durum yaşanabilir. İçeriğinde d vitamini takviyesi bulunduran ürünler, bu noktada destekleyici konumdadır. D vitamini takviye edici gıdalar, öğünlerin yerine geçmemekle beraber destekleyici özelliktedir. Doktorunuza danışıp almanız önerilir.

Daha Zinde ve Daha Sağlıklı Gündelik Hayat İçin D Vitamini Takviyesi

Güneş vitamini olarak da bilinen D vitamini, kemik sağlığı, bağışıklık sistemi, cilt sağlığı gibi vücut sağlığı dinamiklerinde etkilidir. Hem kalsiyum hem de fosfor emilimini düzenleyen bu vitamininin en önemli işlevlerinden birisi de bağışıklık sistemini güçlendirmesidir. Demir vitamini, oksijen taşıyan kan hücrelerinin yapımında da etkilidir. Kırmızı kan hücrelerinin görevi dokulara oksijen taşımaktır. Demir eksikliğinde halsizlik, yorgunluk, mide-bağırsak rahatsızlıkları, hafıza sorunları gibi sorunlar ortaya çıkabilir. D vitamini güneşten elde edildiği gibi takviye olarak da alınabilen bir vitamindir. Demir eksikliğine bağlı yorgunluk, halsizlik gibi sorunları yaşamamak için günlük demir takviyesi alınması tavsiye edilir. Sağlık ve kaliteli yaşamı destekleyen multivitamin seçeneklerimiz arasında D vitamini takviyesi de bulunur. Güvenilir vitamin takviyesi tercihini sitemizden yapabilir, avantajlı fiyat fırsatlarından yararlanarak bu yararlı vitamini kullanmaya başlayabilirsiniz.

D Vitamini Takviyesi Almanın Avantajlarını Keşfedin

D vitamini günlük hayatı doğrudan etkileyen besin değerleri arasında yer alır. Günlük yeterli miktarda D vitamini alınmaması birçok sağlık sorununa yol açabilir. D vitamini takviyeleri doğal yollarla karşılanamayan D vitamini eksikliğini gidermeye yardımcı olur. Öne çıkan D vitamini faydaları şu şekilde sıralanabilir:

 • Vücudun fosfor ve kalsiyumu kullanmasına katlıda bulunur.
 • Hücre bölünmesinde görev alır.
 • Kemiklerin korunmasına yardımcı olur.
 • Bağışıklık sisteminin iyi çalışmasını destekler.
 • Kas fonksiyonlarının korunmasında etkilidir.
 • Çocukların kemiklerinin büyümesi ve gelişmesinde etkilidir.
 • Hem fiziksel hem de zihinsel gücü artırır.
 • Antienflamatuar özelliği ve antimikrobiyal özelliği sayesinde akne tedavisine yardımcı olur.

Bazı yapılan araştırmalar bu vitaminin vücutta yeterli miktarda olmasının kanser riskini azalttığı şeklinde sonuçlar ortaya çıkartmıştır.

D Vitamini Eksikliğinin Belirtileri Nelerdir?

Kemiğin birincil bileşeni kalsiyum, D vitamini sayesinde emilir. D vitamininin eksikliği ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. D vitamini eksikliği yaşamamak için günlük olarak D vitamini ihtiyacının karşılanması gerekir. D vitamini eksikliğinde tedavi amaçlı kullanılan D vitamini ilaçları da vardır. D vitamini eksikliğinde genel olarak şu belirtiler görülür:

 • Yorgunluk ve halsizlik
 • Baş ağrısı, vücut ağrıları veya kemik ağrıları
 • Değişken ruh hali
 • Kilo vermede güçlük geçme
 • Saç dökülmesi
 • Gözaltı morlukları
 • Güçsüzlük
 • Uykusuzluk
 • Aşırı terleme ve sürekli üşüme

Hangi D Vitamini Takviyesini Kullanmak Gerekir?

D vitamini takviyesi alacaksanız öncelikle D vitamini değerlerinize baktırmalısınız. Düşük değerleriniz varsa kaliteli ve sağlıklı takviye seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. D vitamini eksikliği ileri boyutlarda ise D vitamini hapı da kullanılması tavsiye edilir. D vitamini takviyesi tercih ederken en iyi D vitamini markası olarak öne çıkan markaları sitemizde bulabilirsiniz. D vitamini çeşitli formlarda tercih edilebilir. D vitamini damlası gibi farklı formlarda vitamin takviyelerini tercih edebilirsiniz. Sağlıklı ve kaliteli yaşam standartlarına sahip olmak için recete.com multivitamin seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Uygun fiyat, indirim ve kampanyaları, güvenli alışveriş yanı sıra geniş ürün seçeneklerinde orijinal ürün bulma kolaylığı ile alışverişinizi tamamlarsınız.

D Vitamini Çeşitleri

Güneş ve bazı gıdalar bu vitaminin alımı için öne çıkan seçenekler arasında yer alır. Diyetle alımı sınırlı olmakla birlikte, somon, uskumru gibi yağlı balıklar ile yumurta sarısı içeriği ile öne çıkar. Yine de belirtilmesi gereken bir husus ise bu gıdaların tüketimi, vitamin seviyenizi korumanıza ya da vücudunuzun ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmayabilir. Doktor kontrolünde D vitamini damla başta olmak üzere pek çok formu kullanarak, bu oranı arttırmaya yardımcı olabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Tablet, sprey ve kapsül formları arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Recete ‘nin en çok tercih edilen 5 d vitamini takviyesi ürünü:

 • - Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops 20ml
 • - Voonka Vitamin D 102 Kapsül
 • - Ocean Vitamin D3 600 IU Oral Spray 20ml
 • - Solgar Vitamin D3 1000 IU 100 Kapsül
 • - Doppel Herz Vitamin D 1000 IU 45 Tablet

D Vitamini Fiyatları

D vitamini damla seçenekleri, bu vitamin seçeneğinde en çok öne çıkan ve üretilen formlardan biridir. Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops, bu kategorinin öne çıkan ürünlerinden biri olup, içeriğindeki K2 vitamini, emilimi arttırmaya yardımcıdır.

D vitamini sprey çeşitleri ise kullanım talimatında belirtilen miktarda ağıza sıkılarak alınır. Son derece kolay bir kullanım şekli olmasından dolayı son yıllarda en çok tercih edilen seçenekler arasındadır.

Ocean Vitamin D3 400 IU Oral Spray, Voonka Vitamin D3 20ml, New Life Nano Ditamin3 500 IU 30ml Spray, sprey vitamin çeşitleri arasında öne çıkarken, bu markaların bazılarında çocuklara uygun D vitamini seçenekleri de yer almaktadır.

D Vitamini İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

D vitamini vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. Vücudun d vitamini ihtiyacını karşılamak için en iyi kaynak kuşkusuz güneş ışınlarıdır. Özellikle yaz aylarında öğlen saatlerinde avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınıza, bacaklarınıza ve yüzünüze ortalama 20 dakika kadar güneş banyosu yaptırmanız, ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. Güneş ışınlarından faydalanma imkânı sunan yaz aylarında bu nedenle bu vitaminin eksikliği daha az görülmektedir. Kış aylarında ise güneş ışınlarından D vitamini takviye etmemiz daha zordur. Gıdalardan da kısıtlı olarak alınabilen bu vitaminin eksikliğinde ise başta diyabet, depresyon ve kardiyovasküler sorunlar başta olmak üzere pek çok olumsuz durum yaşanabilir. İçeriğinde d vitamini takviyesi bulunduran ürünler, bu noktada destekleyici konumdadır. D vitamini takviye edici gıdalar, öğünlerin yerine geçmemekle beraber destekleyici özelliktedir. Doktorunuza danışıp almanız önerilir.

D Vitamini Nasıl Alınır?

Güneş ve bazı gıdalar bu vitaminin alımı için öne çıkan seçenekler arasında yer alır. Diyetle alımı sınırlı olmakla birlikte, somon, uskumru gibi yağlı balıklar ile yumurta sarısı içeriği ile öne çıkar. Yine de belirtilmesi gereken bir husus ise bu gıdaların tüketimi, vitamin seviyenizi korumanıza ya da vücudunuzun ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmayabilir. Doktor kontrolünde D vitamini damla başta olmak üzere pek çok formu kullanarak, bu oranı arttırmaya yardımcı olabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Tablet, sprey ve kapsül formları arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Recete ‘nin en çok tercih edilen 5 d vitamini takviyesi ürünü:

 • - Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops 20ml
 • - Voonka Vitamin D 102 Kapsül
 • - Ocean Vitamin D3 600 IU Oral Spray 20ml
 • - Solgar Vitamin D3 1000 IU 100 Kapsül
 • - Doppel Herz Vitamin D 1000 IU 45 Tablet