Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat

D Vitamini Takviye Ürünleri

D vitamini vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. Vücudun d vitamini ihtiyacını karşılamak için en iyi kaynak kuşkusuz güneş ışınlarıdır. Özellikle yaz aylarında öğlen saatlerinde avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınıza, bacaklarınıza ve yüzünüze ortalama 20 dakika kadar güneş banyosu yaptırmanız, ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. Güneş ışınlarından faydalanma imkânı sunan yaz aylarında bu nedenle bu vitaminin eksikliği daha az görülmektedir. Kış aylarında ise güneş ışınlarından D vitamini takviye etmemiz daha zordur. Gıdalardan da kısıtlı olarak alınabilen bu vitaminin eksikliğinde ise başta diyabet, depresyon ve kardiyovasküler sorunlar başta olmak üzere pek çok olumsuz durum yaşanabilir. İçeriğinde d vitamini takviyesi bulunduran ürünler, bu noktada destekleyici konumdadır. D vitamini takviye edici gıdalar, öğünlerin yerine geçmemekle beraber destekleyici özelliktedir. Doktorunuza danışıp almanız önerilir.

D Vitamini Çeşitleri

Güneş ve bazı gıdalar bu vitaminin alımı için öne çıkan seçenekler arasında yer alır. Diyetle alımı sınırlı olmakla birlikte, somon, uskumru gibi yağlı balıklar ile yumurta sarısı içeriği ile öne çıkar. Yine de belirtilmesi gereken bir husus ise bu gıdaların tüketimi, vitamin seviyenizi korumanıza ya da vücudunuzun ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmayabilir. Doktor kontrolünde D vitamini damla başta olmak üzere pek çok formu kullanarak, bu oranı arttırmaya yardımcı olabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Tablet, sprey ve kapsül formları arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Recete ‘nin en çok tercih edilen 5 d vitamini takviyesi ürünü:

  • - Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops 20ml
  • - Voonka Vitamin D 102 Kapsül
  • - Ocean Vitamin D3 600 IU Oral Spray 20ml
  • - Solgar Vitamin D3 1000 IU 100 Kapsül
  • - Doppel Herz Vitamin D 1000 IU 45 Tablet

D Vitamini Fiyatları

D vitamini damla seçenekleri, bu vitamin seçeneğinde en çok öne çıkan ve üretilen formlardan biridir. Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops, bu kategorinin öne çıkan ürünlerinden biri olup, içeriğindeki K2 vitamini, emilimi arttırmaya yardımcıdır.

D vitamini sprey çeşitleri ise kullanım talimatında belirtilen miktarda ağıza sıkılarak alınır. Son derece kolay bir kullanım şekli olmasından dolayı son yıllarda en çok tercih edilen seçenekler arasındadır.

Ocean Vitamin D3 400 IU Oral Spray, Voonka Vitamin D3 20ml, New Life Nano Ditamin3 500 IU 30ml Spray, sprey vitamin çeşitleri arasında öne çıkarken, bu markaların bazılarında çocuklara uygun D vitamini seçenekleri de yer almaktadır.

D Vitamini İhtiyacı Nasıl Karşılanır?

D vitamini vücudun ihtiyaç duyduğu en önemli vitaminlerden bir tanesidir. Vücudun d vitamini ihtiyacını karşılamak için en iyi kaynak kuşkusuz güneş ışınlarıdır. Özellikle yaz aylarında öğlen saatlerinde avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kollarınıza, bacaklarınıza ve yüzünüze ortalama 20 dakika kadar güneş banyosu yaptırmanız, ihtiyacınızı karşılamaya yardımcı olabilir. Güneş ışınlarından faydalanma imkânı sunan yaz aylarında bu nedenle bu vitaminin eksikliği daha az görülmektedir. Kış aylarında ise güneş ışınlarından D vitamini takviye etmemiz daha zordur. Gıdalardan da kısıtlı olarak alınabilen bu vitaminin eksikliğinde ise başta diyabet, depresyon ve kardiyovasküler sorunlar başta olmak üzere pek çok olumsuz durum yaşanabilir. İçeriğinde d vitamini takviyesi bulunduran ürünler, bu noktada destekleyici konumdadır. D vitamini takviye edici gıdalar, öğünlerin yerine geçmemekle beraber destekleyici özelliktedir. Doktorunuza danışıp almanız önerilir.

D Vitamini Nasıl Alınır?

Güneş ve bazı gıdalar bu vitaminin alımı için öne çıkan seçenekler arasında yer alır. Diyetle alımı sınırlı olmakla birlikte, somon, uskumru gibi yağlı balıklar ile yumurta sarısı içeriği ile öne çıkar. Yine de belirtilmesi gereken bir husus ise bu gıdaların tüketimi, vitamin seviyenizi korumanıza ya da vücudunuzun ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmayabilir. Doktor kontrolünde D vitamini damla başta olmak üzere pek çok formu kullanarak, bu oranı arttırmaya yardımcı olabilecek ürünleri tercih edebilirsiniz. Tablet, sprey ve kapsül formları arasından da seçiminizi yapabilirsiniz. Recete ‘nin en çok tercih edilen 5 d vitamini takviyesi ürünü:

  • - Ocean Vitamin D3 K2 Oral Drops 20ml
  • - Voonka Vitamin D 102 Kapsül
  • - Ocean Vitamin D3 600 IU Oral Spray 20ml
  • - Solgar Vitamin D3 1000 IU 100 Kapsül
  • - Doppel Herz Vitamin D 1000 IU 45 Tablet

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.