Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Dezenfektan Çeşitleri Nelerdir?

Dezenfektan, cansız ortam bakterilerinin ve patojen mikroorganizmaların ortadan kaldırılmasına yardımcıdır. Hastanelerde ve hijyen şartlarının gerekli olduğu ortamlarda temizleyici dezenfektan çeşitlerine sıklıkla rastlanabilir. Son dönemde yaşanan salgın ile birlikte kullanımı artan ve hayatımızın her alanında ihtiyaç duyulan bir ürün niteliği taşır. Evde, iş yerinde, çantada kısacası hayatın her alanında gün boyu dezenfektan kullanımına ihtiyaç duyulabilir.

Ev, ofis vb. yerlerde ihtiyaç hissedilen seçeneklerin yanı sıra çantamızda taşıyabileceğiniz boyuta sahip el dezenfektanı çeşitleri, yüzey temizliği için kullanılan sprey formlar ve roll seçenekler Recete ‘de yer almaktadır.

İyi Bir Dezenfektan Nasıl Olmalı?

Salgın dönemi ile dezenfektan tüketimi kadar, üretiminde de büyük bir artış görülmektedir. Ancak bu marka ve ürün çeşitliliği zaman zaman kullanıcılar için kafa karışıklığına neden olabilir. İyi bir dezenfektan nasıl olmalı? Aşağıdaki nitelikler doğrultusunda dezenfektan seçiminizi yapabilirsiniz.

Dezenfektan çeşitlerinin öncelikle, çeşitli mikroplar üzerinde etkili ve nüfuz kabiliyeti yüksek olmalıdır. Cilde direkt uygulanması ve solunması sebebiyle uygun içeriğe sahip maddelerden üretilmelidir. Khrion Hand & Skin Disinfectant Liquid , cilde uyumlu yapısı ile el dezenfektanı kullanıcılarının ilk tercihlerinden biridir.

Bebak Air Sanitizer-Dizinfectant Odour Cleaner Spray ise sprey dezenfektan seçenekleri arasında yer almakta olup, hava temizlemeye destek üründür.

En İyi Dezenfektan Markaları

Dezenfektanlar hem yüzey hem de cilt temizliği için farklı formlarda üretilmektedir. Özellikle son dönemde üretimde marka çeşitliliğinin arttığı gözlemlenirken, kullanıcıların seçim yapma alternatifi de artmıştır.

Seçiminizi yaparken, tercihinizi güvenilir ve bilinen markalardan yana yapabilirsiniz. Bebak, Dermokil, Incia, Jack and Jill, Khrion, Moos ve Proxentin temizleyici dezenfektan kategorisinde öne çıkan markalar arasında yer alır.

Sprey ve El Dezenfektanı Ürünleri

Sprey, sıvı ve jel forma sahip birçok dezenfektan formu bulunmaktadır. El dezenfektanı seçenekleri arasında büyük gramaja sahip, ev, ofis ortamında kullanılacak ürünlerin yanı sıra, çantanıza sığacak ve her an yanınızda taşıyabileceğiniz ürün seçenekleri de kullanıma sunulmaktadır. Bebak Hand Cleaning Spray, sprey formu ile kolay kullanıma yardımcı olup, küçük ambalaja sahip olduğu için gün boyu yanınızda taşıyacabileceğiniz ve ihtiyaç hissettikçe kullanabileceğiniz ürün seçeneklerinden biridir.

Khrion Hand & Skin Disinfectant Liquid, sıvı dezenfektan seçeneklerinden biri olup, küçük ambalajı ile çantanızda gereksiz yer kaplamayacaktır. Jack and Jill Unicorn Alkolsüz El Temizleyici, çocukların kullanımına uygun şekilde üretilmiştir. Bir diğer alternatif ise roll dezenfektan olacaktır.

Dezenfektan Fiyatları

Dezenfektan fiyatları her markaya ve ürünün gramajına göre değişkenlik gösterebilir. Evinizde, ofisinizde ya da aracınızda uzun süre kullanabileceğiniz bir ürün arıyorsanız, yüksek gramaja sahip ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle kalabalık ofis ortamları için bu tip ürün seçenekleri değerlendirilebilir.

Dışarıdayken gün boyu yanınızda taşıyacağınız bir ürün arıyorsanız, çanta tipi dezenfektan seçeneklerini incelemeniz önerilir. Yüzeylerde hijyene yönelik ürün seçenekleri ile cildinize uygun olan ürünler de farklılık göstermektedir.

En iyi markaların, birbirinden farklı dezenfektan çeşitlerini Recete ‘de bulabilir, kampanya ve indirim seçeneklerini takip edebilirsiniz.