Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim

Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Cerave: Dermatologlar Tarafından Geliştirilen Marka

CeraVe markası ile ilk tanışma 2005 yılına denk gelmektedir. Serinin ilk geliştirilme aşamasında amaçlanan olgu cilt bariyerini koruyan, güçlendiren ve tahriş sorununu önleyen bir ürün serisine sahip olmaktı. Bunu sağlayan bileşenler ise cilt bakımı için gereken 3 temel Seramid (Seramid 1, 3 ve 6-II), ve asitlerdi. 2000’ler sonrasında gelişen teknoloji ile üretilen CeraVe aynı zamanda ciltlerin nemlendirilmesinde yardımcı rol oynayan, MVE teknolojisine sahiptir. Kontrollü salınım adı verilen bu formül her CeraVe ürününde bulunmaktadır. Aktif bileşenlerin cilt üzerindeki aktifliğini korumasını ve gün boyu devam ettirilmesini sağlamayı amaçlamaktadır. Cildimizin doğasında bulunan Seramid’ler içeren CeraVe markası bu geliştirme süreçlerinden sonra, nihai tüketiciler ile ilk olarak 2006 yılında buluşmuştur.

Seramid Nedir?

Seramid cildimizin doğasında bulunan lipitlerden, yani temel organik bileşiklerden birisidir. Cildimiz için koruyuculuk, onarmaya yardımcı olma ve nemlendirme gibi görevleri yerine getiren bir asittir. Seramid eksikliğinde, ciltte kuruma ve tahriş gibi şikayetler görülebilmektedir. Cilt üzerindeki nemlilik etkisini de kaybettiren Seramid eksikliği, bu lipidi içeren ürünlerden kullanarak azaltılabilmektedir.

Cerave ve Seramid İlişkisi Nedir?

CeraVe içerisinde ise bu lipitlerden, en temeli olan üç temel lipit bulunmaktadır. Bunlar; Seramid 1, 3 ve 6-II’dır. Cerave cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olur ve cildi nemlendirmeyi hedefler.

 

Hangi Cilt Tipi İçin Hangi Cerave Ürününü Kullanmalıyım?

CeraVe markası, temel olarak neme ihtiyaç duyan, kuru ve çok kuru ciltler için formüle edilmiş bir markadır. Ürünlerin hemen hemen hepsinin ana amacı kuru ve neme ihtiyaç duyan ve kuruluk yüzünden tahrişe uğramaya başlayan ciltleri yatıştırmaya, ciltlerini nemlendirmeye ve cilt yapısını onarmayı hedeflemektedir. Tabii seri içerisinde CeraVe Foaming Cleanser adı ile piyasada bulunan yağlı ciltlere yönelik ürünleri de bünyesinde barındırmaktadır.

 

Cerave’nin Kuru Ciltler İçin Hedefi Nedir?

CeraVe markasının hedefi olan kuru ciltler ile ilgili olarak bilinmesi gerekenler, öncelikle söz konusu cildin belirtileri olacaktır. Ciltte temel olarak görülen belirtiler,

  • Huzursuzluk Hissi
  • Ciltte Pürüzlü Görünüm
  • Kızarıklık
  • Çatlaklar
  • Ciltte Gerginlik Hissi

Bu tip belirtilere sahip ciltler, kuru ve neme ihtiyaç duyan ciltler olarak adlandırılmaktadır. Başlıca etki bölgeleri yüz, eller, göz kapakları, dirsekler ve dudaklarda görülmektir. Cilt kuruluğunun belirtileri kadar, neden olduğu durumlar da göz önünde bulundurulmalıdır.

Kuru ciltlere sahip olmanın nedenleri;

  • Hava Şartları
  • Sert Sabun ve Deterjanlar
  • Sıcak Banyo
  • Yeteri Kadar Sıvı Tüketmemek
  • Cilt Rahatsızlıkları

Cilt kurulukları ciddi sağlık sorunlarına neden olacak şekilde sonuçlar gösterebilmektedir. Bu nedenle kuru ciltlere sahip olan kişilerin, öncelikle bir uzman yardımı ile, bu kuruluğun nedenini öğrenmesi ve uygun tedavi veya bakım rutinlerine uyması tavsiye edilmektedir.

Cerave Ürünleri Nedir?

CeraVe Nemlendirici Krem

Cilt tipi olarak kuru ve çok kuru ciltler için tasarlanmış olan krem, koruyucu cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olurken, cildin nem oranını korumasına yardımcı olur. Kullanım şekli olarak; Her gün istediğiniz oranda cildinize uygulayın. Yüz ve vücut kullanımına uygundur. Çocuklar ve yetişkinlerin kullanımına uygundur. Göz çevresine uygun değildir.

CeraVe Onarıcı El Kremi

Kuruyan ve çatlama şikayetleri olan eller için geliştirilmiş olan kremdir. İçeriğinde bulunan seramid ve Kontrollü salınım teknolojisinin etkisi ile gün boyu nemlilik hissi vermeyi amaçlamaktadır.

CeraVe Nemlendirici Losyon

Cilt tipi olarak kuru ve çok kuru ciltler için tasarlanmış olan losyon, koruyucu cilt bariyerinin onarılmasına yardımcı olurken, cildin nemini korumasına yardımcı olur. Krem ile arasındaki temel fark, kreme göre daha akışkan jel kıvamında olmasıdır.

CeraVe Nemlendiren ve Köpüren Temizleyiciler

Cildi nazikçe ve kurutmadan temizlerken, cildin koruyucu bariyerinin onarılmasına yardımcı olur. Nazikçe temizlemesinin en önemli nedeni kuru ciltlerde karşılaşılan tahriş riskini ortadan kaldırmaktır. Köpüren temizleyici ise aynı görevleri gören, serinin normal ve yağlıya dönük ciltleri için geliştirilen ürünüdür.

 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.