Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 32 ürün bulunmaktadır.

En İyi Saç Maskesi

Gerek aşırı şekilde saç maşası, düzleştirici, kurutma makinesi kullanımı gerekse de yanlış ürün ve bakım yöntemi tercihi nedeni ile hasar gören saçlarda yıpranma ve kırılma yaşanması kaçınılmazdır. Normal kırılmaların dışında şiddetini arttıran dökülmeler ve yıpranmalar zamanla saçların eski nem dengesini ve parlaklığını kaybetmesine neden olur. Bu gibi durumlarda saçları yeniden güçlendirmek ve eski sağlıklı görünümüne kavuşturmak için bakım ürünlerinden yardım alınmalıdır. Ayrıca yanlış boyama sonucunda yanan saçlarda da cansız ve sönük bir görünüm ile karşı karşıya kalan kadınların, yoğun bakım ürünlerini tercih etmesi gerekir. Son dönemlerde kadınlar tarafından sık sık tercih edilen saç maskesi , saçlarınızın güç kazanmasına destek olur.

Saç Maskesinin Faydaları

Nemlendirme, parlaklık kazandırma, güçlendirme, kırılma ve dökülme karşıtı olmak üzere pek çok konuda beklentileri karşılayan saç maskeleri, saçlarınızın zamanla eski sağlıklı haline dönmesinde etkin rol oynar. Günlük bakım kategorisinin alt kategorisi olan saç maskeleri, içerisinde kuru saçlar, yağlı saçlar, yıpranmış saçlar gibi pek çok farklı saç tipine uygun ürünler bulunuyor. Siz de kendi saç şikayetlerinize uygun olan ürünü, uygun fiyatlar eşliğinde satın alabilir ve düzenli kullanım sonucunda hayal ettiğiniz saçlara kavuşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Saç Maskesi Markaları Hangileri?

Saç bakımının temel ürünleri şampuan ve saç kremleri olurken, saç bakım yağları ve saç maskesi çeşitleri, saçlarda yaşanan kuruma, kırılma, dökülme gibi pek çok sorunun önüne geçmeye çalışır. Bu maskeler, saç sorunlarının yanı sıra farklı saç tiplerine göre de ayrılmaktadır.

Marc Anthnoy, Phyto, John Frieda, Dermokil, Ducray ve Beology saç bakım maskesi seçenekleri ile kullanıcıların en çok tercih ettiği markalar arasında öne çıkar.

Recete.com sitesi üzerinden saç bakımı ana kategorisine tıklayarak en iyi saç maskesi seçeneklerinin tamamına ulaşabilir, ürünler hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Kuru Saçlar İçin Saç Bakım Maskesi Ürünleri Hangileri?

Kuru saçlar, diğer saç tiplerine göre neme daha çok ihtiyaç hisseder. Saça şekillendirme için yapılan işlemler, güneş ışığı, saç boyaları gibi pek çok etken saçta kurumaya neden olabildiği gibi, genetik faktörler de kuru saç üzerinde etkilidir.

Kuru saç için şampuan ve saç kremi çeşitleri kullanılıyor olsa da, bu her zaman saçın ve saç derisinin ihtiyacı olan nemi karşılayamayabilir. Saç maskesi ise daha yoğun içeriğe sahip olup, saçın nem dengesini bulmasını destekleyebilir.

Phyto Phytojoba Moisturizing Mask, saç bakım maskesi seçenekleri arasında kuru saçlara özel formülü ile öne çıkan ürünlerden biridir. Nem dengesini sağlamaya çalışmasının yanı sıra saçları yumuşatarak daha kolay taranmasını destekler.

Kuru, çok kuru ya da yıpranmış saçlara sahip olanlar için önerilen ürünlerden biri de Ducray Nutricerat Mask olur. Haftada 1 ya da 2 defa uygulanması önerilir.

Kuru saçlarda, yoğun nemlendirici formülü ile tercih edilen ürünler arasında Beology Moisturising Hydra-Mask yer alır.

Nemlendirme özelliğine sahip maskeler arasından seçiminizi yaparak, siz de saç bakım rutininize ekleyebilir, kuru saçlarınızın nem dengesini bulmasına destek olabilirsiniz.