Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama

Kulak Tıkacı ve Kulak Korucu Çeşitleri

Kulak tıkacı pek çok kullanıcısı ve kullanım alanı olan, kulakları yüksek sese karşı korumaya yardımcı ürünler arasında yer alır. Gürültülü çalışma alanları ve seyahatler ilk akla gelen kullanım alanları olurken, bazı kullanıcılar uyku esnasında bu tıkaçlardan kullanarak, daha sessiz bir ortamda uyumayı tercih etmektedir.

Kulak koruyucu çeşitleri sadece sese karşı korumaya yardımcı ürünler olmakla kalmayıp, aynı zamanda su ile teması en aza indirerek kulağa su kaçmasının da önüne geçmeyi destekler. Bu ürünlerin silikon ve sünger seçenekleri bulunmaktadır.

Medikal Kulak Tıkacı

Gürültülü ortamlarda çalışanlar ya da konsantrasyon gerektiren işlerde, dış etkenlerden uzaklaşmak isteyenler tercihini medikal kulak tıkacı seçeneklerinden yana kullanır. Bu ürünler, hem kullanılan malzeme hem de yaş seçeneklerine sahiptir.

  • Moos İpli 2'li Kulak Koruyucu, uyurken, tozlu ortamlarda, uçak seyahatleri esnasında tercih edilen ürünlerden biridir.
  • Moos 2'li Çocuk Kulak Koruyucu, 3-11 yaş arası çocukların kulak yapısına özel olarak üretilmiştir.
  • Moos Çam Tipi 2’li Kulak Koruyucu ise silikon kulak koruyucu seçeneklerine alternatif olarak kauçuktan yapılmıştır.

Silikon Kulak Koruyucu

Sünger kulak tıkacı seçeneklerinin yanı sıra kullanıcılar arasında en çok tercih edilen ürünler arasında silikondan üretilen ürünler yer alır.

Silikon kulak koruyucu çeşitleri, yumuşak ve kulağın içyapısına uygun formu ile kolay kullanımı ve konforu destekler. Yüksek sese maruz kalınan yerlerde kullanılabilmesinin yanı sıra, kulağın içine su kaçmasını engellemeye yardımcı ürünlerden biridir. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı seçenekleri bulunur.

Bu ürün seçeneği de, diğer tıkaç seçenekleri gibi pek çok alanda kullanılabilirken, dalış esnasında ve uçağın inişi sırasında kullanımı önerilmemektedir.

Kulak Tıkacı Sesi Keser Mi?

Uzun bir uçak seyahatinde ya da sesli bir çalışma ortamında hem rahatınız hem de kulağınızın yüksek sesten etkilenmemesi için tıkaç arayışı içerisinde misiniz? Bu noktada akla ilk gelen soru kulak tıkacı sesi keser mi? olacaktır.

Tıkaçlar sesi tamamen kesmeye yönelik ürünler olmaktan ziyade, sesi azaltıcı etkiye sahiptir. Bu şekilde sesten rahatsız olmamanıza yardımcı olur. Sesin ne kadar azalacağı ise hem ürünün özelliğine hem de bulunduğunuz ortamın ses şiddetine bağlı olarak değişecektir.

Kulak Koruyucu Kaç Desibel Ses Yalıtımı Sağlar?

Kulak koruyucu ürünler, modeline ve markasına göre farklı oranlarda ses yalıtımı sağlamaktadır. Bir diğer yandan yalıtımı etkileyen faktör bulunduğunuz ortamdaki ses şiddetidir. Bu tıkaçlar bulunduğunuz ortamın ses şiddetini, SNR değeri kadar düşürür. Mesela, 100 dB ses olan bir alanda, 30 db SNR seviyesine sahip bir tıkaçla bu sesi siz 70 dB olarak duyarsınız.

Örneğin, öğrenciler, kalabalık ortamlarda sınava giriyorsa, konsantrasyon için bu ürün seçeneklerinden birini kullandığında, sesi neredeyse hiç duymamaya yardımcı bir ürünle sınavını tamamlamış olur.

Ancak kullanıcı yüksek desibele sahip çalışma ortamlarında ( inşaat gibi ) yer alırken bu ürünleri kullanmayı tercih ediyorsa, sesleri duyma olasılığı bulunmakla birlikte, rahatsız edici bir boyuta ulaşmayacaktır.