Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 540 ürün bulunmaktadır.

Vücut Bakım Ürünleri

Sağlıklı ve canlı bir görünüm elde etmek için vücut bakım rutinlerinize dikkat etmeniz gerekir. Cildinizde zamanla oluşan olumsuz etkileri ortadan kaldırmaya yarayan bakım ürünleri sayesinde kişisel bakımınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vücut bakım ürünleri ile vücudunuzun temizlenmesini, nemlenmesini ve temizliğini sağlayabilirsiniz.

Duş jeli, vücut losyonu, peeling, yağ gibi ürünler vücut bakımında kullanılan ürünleridir. Vücut bakımına uygun ürünler içinden seçim yaparken kişisel tercihleriniz kadar cilt tipinizi ve ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Ürünlerin içeriklerine inceleyerek, cilt tipinize ve hassasiyetinize uygun olup olmadığını belirleyebilirsiniz. Tercihinizi doğal ve organik ürünlerden yana yapmak cildiniz için daha sağlıklı bir seçimdir.

Vücut Bakımı Nasıl Yapılır?

Kişisel bakım ve hijyeniniz için vücut bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Bakımlı ve iyi görünen bir ten için önceliğiniz temizlik ürünleri olmalıdır. Vücut peelingi, duş jeli ve maske gibi ürünler hijyen için oldukça önemli ürünlerdir. Su ve sabun günlük temizlik için uygun olsa da duş jeli, peeling gibi farklı alternatiflerle daha derinlemesine bir temizlik sağlayabilirsiniz. Peeling gibi vücut yüzeyindeki ölü derilerden kurtulmanızı sağlayan ürünler, aynı zamanda cildinizi daha hassas hale getirebilir. Bunun için mutlaka nemlendiricilerden yararlanmalısınız.

Vücut nemlendirici ürünler cildin esnek yapısını geri kazanmasına yardımcı olur. Vücut nemini korumak için nemlendirici kremler, yağlar ve vücut losyonları kullanabilirsiniz. Ayrıca vücudunuzu güneşin zararlı etkilerinden de koruyabilmek için güneş koruyucu kremler kullanmalısınız.

Vücut Kremi Yüze Sürülür mü?

Vücut kremi içeriği bakımından yüz için formüle edilmemiştir. Yüz bölgesinde kullanıma uygun olmayan vücut kremleri, daha kalın deriye uygun olarak tasarlanmıştır. Yüz gibi daha ince deriye sahip olan bölgede kullanılan ürünler, bu hassasiyete uygun formüle edilmiştir. Yüz kremleri kuru, yağlı, karma gibi cilt tipinize ve ihtiyaçlarınıza göre farklı özelliklere sahiptir. Aynı şekilde vücut kremlerinde de cildinizin yapısına ve ihtiyaçlarına uygun ürünler bulabilirsiniz. Güneş kremleri de yine kullanılacak bölgeye uygun olacak şekilde üretilir. Yüz ve vücut için güneş kremi olarak ayrı ayrı ürünler kullanılması gerekir. Vücut güneş kreminizi yüzünüze uygulamanız da yüz cildini olumsuz etkileyecek sorunlara sebep olabilir.

Vücut Bakım Ürünleri Nelerdir?

Vücut bakım ürünleri vücudunuzun daha temiz ve sağlıklı bir görünüme kavuşması için üretilen ürünlerdir. Bu ürünler sabunlar, duş jeli ve yağlar, vücut peelingleri, vücut losyonları ve nemlendiriciler, güneş kremleri, deodorantlar ve parfümler gibi farklı kullanım amaçlarına sahip ürünlerdir. Sabun ve duş jeli gibi temizlik ürünleri, vücudunuzu temizlemede kullanabileceğiniz ürünlerdir.

Böylece hem cilt sağlığınızı koruyabilir hem de gün boyu terlemeye bağlı oluşan kötü kokulardan arınabilirsiniz. Parfum deodorant gibi terlemeyi kontrol altına alan ve kötü koku oluşumunu engelleyen ürünler kullanmak da günlük sağlıklı görünüm için önemlidir. Ancak, bu ürünlerin hiçbiri temiz bir cilt elde etmenizde etkili değildir. Deodorant ve parfüm gibi ürünler güzel koku sunan geçici çözümlerdir. Vücut temizleyici ürünler ise cildinizi temizler. Cildinizi kir ve yağdan arındırır. Bakım ürünleri ile cildinizi koruyup doğal nem dengesini koruyabilirsiniz.

Temiz Bir Cilde Nasıl Sahip Olabilirsiniz?

Vücudunuza ihtiyacı olan özeni gösterdiğinizde daha temiz, bakımlı ve sağlıklı bir görünüme sahip olabilirsiniz. Cilt tipinize uygun ürünler kullandığınızda beklediğiniz sonuçlara çok daha hızlı ulaşabilirsiniz. Günlük temizlik rutininin yanı sıra derinlemesine temizlik işlemleri yapmak, cildinizi dış etkenlerden korur ve nemlendirici, yağ gibi bakım ürünlerinin daha etkin emilimine yardımcı olur. Tüy azaltıcı ürünler gibi ürünleri kullandıktan sonra da cildinizin ölü derilerinden arınması gerekir. Bunun için de iyi bir temizliğin cilt bakımında önemi büyüktür.

Vücut Bakımı Hangi Sıralamada Yapılmalıdır?

Vücudunuza ne kadar iyi bakarsanız, o kadar sağlıklı ve genç bir görünüm elde edersiniz. Bunun için bir vücut bakım rutini oluşturmalısınız. Bu rutinde sıralama da ayrı bir öneme sahiptir. Kullanacağınız pelling, yağ, vücut sıkılaştırıcı gibi bakım ürünlerini doğru sırayla kullandığınızda daha etkili sonuçlara ulaşırsınız. Vücut bakımına ilk olarak vücudunuzu temizlemekle başlamalısınız. Duş almak vücudunuzu temizlemenizi sağlar. Su, sabun ya da duş jeli gibi temizleyici ürünler yardımı ile cildinizi nazikçe temizleyebilirsiniz. Bu işlem günlük ve sadece yüzeysel bir temizlik sağlar. Haftada bir olmak üzere vücut bakımınız içine peelingi de ekleyip, vücudunuzu derinlemesine temizleyebilirsiniz. Bu sayede cildinizi ölü derilerden arındırabilirsiniz.

Bundan sonraki sırada ise cildinizi nemlendirmek var. Temizlenmiş bir cilt tek başına sağlıklı bir görünüm sunmaz. Nemlendiriciler cildinize sağlık, esneklik kazandırır. Nemlendirici kremler ya da losyonlar yardımı ile daha canlı ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsiniz. Nemlendirdiğiniz cildinizin son bir adıma ihtiyacı kaldı. Cildinizi güneşin zararlı etkilerinden korumak için güneş koruyucu ürünlerden yararlanmanız gerekir.

Bunun dışında cildinizde karşılaştığınız problemlere yönelik de çözümler üretebilirsiniz. Vücudunuzda oluşan çatlaklardan şikayetçiyseniz, çatlak bakımı ile İstenmeyen görüntüleri ortadan kaldırabilirsiniz. Selülit birçok kadının yaşadığı problemlerden biridir. Özellikle yaz aylarında bu görüntülerin ortaya çıkmasından hiç hoşlanmazlar. Bunun için siz de selülit bakımı ile bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz.

Vücut bakımı için kuru yağ bronzlaştırıcı, nemlendirici, duş jeli gibi bakım ürünlerine recete.com üzerinden ulaşabilir, uygun fiyat avantajlarından yararlanabilirsiniz.