Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Filtre
Kategoriler
FİLTRELER
{{ SELECTED.TEXT }} ×
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE1_NAME }}
{{ FILTERS.VARIANTS.TYPE2_NAME }}
Marka
Model
{{ FILTER.NAME }}
Fiyat
SIRALA :
Sırala
Alfabetik A-Z
Alfabetik Z-A
Yeniden Eskiye
Eskiden Yeniye
Fiyat Artan
Fiyat Azalan
Rastgele
Puana Göre
Varsayılan Sıralama
Toplam 59 ürün bulunmaktadır.

Güneş Bakımı Ürünleri

Şüphesiz ki yaz döneminde güneşin altında saatlerce vakit geçirmek ve bronzlaşmak hem kadın hem de erkek hem de çocukların en çok sevdiği aktiviteler arasında yer alır. Vücudun D vitamini ihtiyacını göz önünde bulundurduğunuzda bu eylem her ne kadar faydalı gibi görünse de zararlı güneş ışınlarına maruz kalma durumunda olası cilt sorunları da meydana gelir. Bu sorunları en aza indirmek için farklı cilt yapıları ile özel olarak üretilen güneş bakım kremleri tercih edilir. Cilt rengi koyu olan kişiler güneşe daha az duyarlı olsalar da özellikle çocuklar güneşten korunmalıdır.

Güneş Bakım Ürünlerinin Faydaları

Kış mevsimi boyunca güneşe uzak kalan kişiler, yaz sıcaklarının başlaması ile bir anda güneşe maruz kalmaları ve koruyucu bakım kremi kullanmamaları durumunda ciltlerinde önemli yanıklar ile karşılaşabilir. Güneş yanıkları, cilt sarkmaları ve erken yaşlanma gibi olumsuz durumları en aza indirmek için uzmanlar tarafından sadece yaz ayları ile kalmayıp yılın diğer tüm dönemlerinde de cilde en uygun olan güneş bakım kreminin kullanılması önerilir. Yüz ve vücut için farklı içeriklerde üretilen güneş kremlerini ve güneş sonrası bakım kremlerini de inceleyerek vücudunuz için derinlemesine bir koruma sağlayabilirsiniz. Güneş bakımı kategorisinde yer alan ürünler arasından hem kendiniz hem de çocuklarınız için ideal olan ürünleri uygun fiyatlar eşliğinde alarak tatilin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.

Güneş Bakımı Ürün Çeşitleri Nelerdir?

Güneş bakımı denince her ne kadar akla plaj ve yaz tatili zamanları gelse de güneşin zararlı etkilerinden korunmayı destekleyici ürünler, özellikle yüz için olanlar, yılın dört mevsimi kullanılmalıdır. Gelişen teknoloji ve yapılan geniş araştırmalar, güneş ürünleri çeşitliliğini her geçen gün arttırmaktadır.

Bu ürünler öncelikle, bebek, çocuk ve yetişkinlerin kullanımına göre kategorilere ayrılır. Yüz ve vücut için güneş kremi seçenekleri de birbirinden farklıdır. Ürün formunun yanı sıra, güneş lekelerine karşı ürünler başta olmak üzere, karma, yağlı, sivilceye yatkın, kuru, hassas ciltler için farklı formüller üretilmektedir.

Lekeli ciltlerde güneşten koruma yılın dört mevsimi büyük önem taşır. Bioderma Photoderm SPOT SPF50+ Cream, lekelenmeye yatkın ciltlerin kullanabileceği ürünler arasındadır. Hassas ciltler başta olmak üzere tüm cilt tiplerine uygun ürün seçenekleri arasında ise Bioderma Photoderm Max Aquafluid SPF50+ öne çıkar.

Cilt tipinize ve diğer tüm farklı kriterlere göre detaylı aramayı recete.com üzerinden yapabilir, kendiniz için en uygun güneş kremini site üzerinden kolayca satın alabilirsiniz.

Güneş Ürünlerinde SPF Ne Demek?

Güneş ürünleri üzerinde SPF 50,SPF 30, SPF20 gibi açıklamalar görülmektedir. Bu açıklama, güneş ürünleri seçiminize yön verecek önemli bir detaydır. SPF’nin açılımı, Sun Protection Factor yani güneş koruma faktörüdür.

SPF değeri ise güneş ışınlarının gelişi sırasında cildi ne kadar yaktığı ve ürünün değerinin bu etkiyi ne kadar azaltabildiği ile ilgilidir. Bioderma Photoderm AKN Mat SPF30 gibi değeri 15-30 arasındaki güneş ürünleri genellikle güneşin zararlı ışınlarından korunma açısından yeterli olacaktır.

Ancak, bebekler, çocuklar ve çok hassas cilde sahip yetişkinler için SPF 50+ kremler önerilmektedir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.