Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim

Kişisel Verileri Koruma Kanunu Kapsamında Alınan Tedbirler ve BildirimDeğerli Üyelerimiz,

Hedef Dağıtım Kozmetik Ticaret Anonim Şirketi olarak kişisel verilerinizin güvenliği ve mahremiyeti bizim için büyük önem taşımaktadır. Bu kapsamda 6698 Sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ve ikincil düzenlemeler uyarınca veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizin korunması adına gerekli idari ve teknik tedbirleri aldığımızı ve bu konuya azami derecede önem verdiğimizi belirtmek isteriz.

 

Bu noktada hatırlatmak isteriz ki güvenli bir e-ticaret deneyimi için, internet sitemiz üzerinden bizler ile paylaşmış olduğunuz tüm kişisel verilerinizin (kimlik bilgileri, iletişim bilgileri vb.) şifrelenmesi oldukça önemlidir. Şifreleme; bu bilgilerin transferi sırasında, verilerin bütünlüğünü ve gizliliğini muhafaza etmek için kritik bir rol oynar. Buna ilişkin veri güvenliği politikamız ise aşağıdaki gibidir.

 Veri Güvenliği Politikamız:

Güçlü Parola Kullanımı:
Hesaplarınızın güvenliğini artırmak adına, güçlü ve karmaşık parolalar kullanmanızı öneriyoruz. Parolalarınızın en az 8 karakter uzunluğunda olması, büyük ve küçük harfler ile rakamlar ve özel karakterler içermesi gerekmektedir.


İki Faktörlü Kimlik Doğrulama (2FA):
Hesap güvenliğinizi maksimum seviyeye çıkarmak için iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) sistemimizi kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Bu sistem, hesabınıza giriş yaparken ek bir güvenlik katmanı sağlamaktadır.


SSL/TLS Sertifikası Kullanımı:
Web sitemiz, kullanıcı bilgilerinizin güvenliğini sağlamak için SSL/TLS sertifikası ile korunmaktadır. Bu sertifika, tarayıcınız ile sunucularımız arasında gerçekleştirilen veri transferlerinin şifrelenmesini sağlamaktadır.


Düzenli Güvenlik Güncellemeleri:
Platformumuzdaki yazılımlar ve eklentiler, sürekli olarak güncellenmektedir. Bu sayede, yeni ortaya çıkan güvenlik tehditlerine karşı korunmanız sağlanmaktadır.


Gizlilik Politikası:
Kişisel verilerinizin nasıl toplandığı, kullanıldığı ve saklandığı konusundaki bilgileri içeren gizlilik politikamızı düzenli olarak güncelliyoruz. Gizlilik politikamıza web sitemizden kolayca erişebilirsiniz.

 

Veri sorumlusu olarak kişisel verilerinizin güvenliği için gerekli tüm tedbirleri almakla birlikte global çerçevede siber saldırıların devletler, kurum ve kuruluşlar ya da bireysel kullanıcılar açısından tehdit oluşturduğunu ve siber saldırılara karşı %100 güvenli bir sistem bulunmadığından bu saldırıların engellenemediğini ifade etmek gerekmektedir. Ancak buna rağmen veri sorumlusu olarak veri güvenliği bakımından sürekli ve düzenli olarak tedbir almakta ve kişisel verilerinizin güvenliğini sağlamak için çaba sarf etmekteyiz.

 

Ancak ne yazık ki 23.04.2024 tarihinde, e-ticaret altyapı sağlayıcımız Tekrom Teknoloji A.Ş. (T-soft) nezdinde kimliği tespit edilemeyen siber korsan/korsanlar tarafından bir saldırı gerçekleştirildiği ve veri güvenliği ihlali yaşandığı tespit edilmiştir. Bu saldırı sonucunda T-soft e-ticaret altyapısını kullanan diğer web siteleri gibi recete.com da etkilenmiş bulunmaktadır.

 

Bu noktada öncelikle belirtmek isteriz ki recete.com kullanıcıların kredi kartı bilgileri dahil olmak üzere hiçbir finansal verisine ya da şifresine erişim sağlanmamıştır. Meydana gelen veri ihlaline ilişkin olarak;

 

·       İhlalden etkilenen kişi gruplarının kullanıcılar, aboneler/üyeler ve müşteriler olduğu,

 

·       İhlalden kimlik(ad-soyad), iletişim(telefon, adres, e-posta adresi), müşteri işlem verilerinin etkilendiği,

 

·       İhlal ile ilgili olarak derhal yetkili kamu kurum ve kuruluşlarına gerekli bildirimlerin yapıldığı,

 

·       İhlalin ortadan kaldırılması ve bir daha tekrarlanmaması adına gerekli tedbirlerin alındığı,

 

Siz değerli müşterilerimizin bilgisine sunulmaktadır.

 

Siz değerli üyelerimizin güvenliği bizim için birincil önceliktir. Kişisel verilerinizin korunması ve güvenliğinizin sağlanması için sürekli olarak çalışmaya devam edeceğiz. Herhangi bir sorunuz veya endişeniz olması durumunda bilgi@recete.com adresine mail atarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyiniz.


Güvenli ve keyifli alışverişler dileriz.

Saygılarımızla,

Hedef Dağıtım Kozmetik Ticaret A.Ş.