• Vucut Bakımı
  • Saç Bakımı

Şampuanlardandan sonra belki de en fazla kullanılan ürünlerden bir tanesi de saç kremidir. Saçlarımızı düzenli olarak şampuanla yıkamak kir ve tozları yok ettiği gibi saçımız için faydalı olan doğal yağları da yok eder. Ayrıca saçlarımıza yapılan fön, boya ve çeşitli kimyasallara maruz kalması da saçlarımızı yıpratır. Saçlarımıza uygulayacağınız saç kremleri ise bu sorunların çözülmesine yardımcı olacaktır.

Kısacası saç kremi, duş esnasında veya duştan sonra kullanılan saçların yumuşak ve daha sağlıklı olmasına yardımcı olur.

Saçların dostu olan şampuan ve saç bakım kremleri ile saçlarımız hem güçlü hem de daha parlak olur.

Saç kremi denince ise akla iki tür ürün gelmektedir. Biri şampuandan sonra saça uygulanan ve durulanan saç kremi, diğeri ise banyodan çıktıktan sonra saça uygulanan ve durulama gerektirmeyen saç kremidir.

Her saç tipi farklı olduğu için her saç kremi her saça uygulanmamalıdır. Saç tipinize uygun olan saç kremini özenle seçimelisiniz.

Saçınızın tipine ve ihtiyaçlarına göre, ayrıca saçınızın yıpranmış, işlem görmüş, kıvırcık ya da düz, kuru ya da yağlı olmasına göre uygulamanız gereken saç kremi değişecektir.

Saç kremlerinin temizleme özelliği yoktur ve bu sebeple asla şampuan yerine kullanılamaz.