Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?

Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?

Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?

Yaşam ve beslenme rutinlerine son yıllarda eklenen ve günümüzde son derece popüler olan kolajenler, sıvı, toz ve kapsül formlarına sahip besin destek ürünleridir. Vücut tarafından üretilen bu protein, hayvansal gıdalarda da bulunmaktadır.

Vücudumuzda üretilen ya da hayvansal gıdalarda bulunan bu proteini neden destek olarak almalıyım ve cilt için en iyi kollajen nasıl seçilir diye merak ediyorsanız bu yazı tam size göre!

Neden Kolajen Desteği Kullanmalıyım?

Vücudumuzda üretilebilen kolajen miktarı 20’li yaşlardan itibaren yavaş yavaş azalmaya başlar. Geçen yıllarla birlikte bu oran artar ve ileri yaşlarda kolajen üretimi tamamen bitebilir. Kolajen üretimi azalan vücutta, elastikiyet, kas ve kemik problemlerinin yanı sıra ciltte yaşlanma belirtileri artarak görülmeye başlar.

Hayvansal gıdalardan kemik suyu, ilik ve ette bulunan bu proteini, vücudun ihtiyacını karşılayacak kadar alabilmek için sürekli ve çok büyük porsiyonlar tüketmek gerekir. Sürdürülebilir olmayan bu beslenme tarzının yerine, kolajen desteğine yönelmek hem daha pratik hem de sürdürülebilir olacaktır.

Cilt İçin Kolajen Desteği Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt bakımınızı içeriden desteklemeye karar verdiğinizde ve küçük bir araştırma yaptığınızda farklı tiplerde kolajen desteklerinin olduğunu gördünüz ve cilt için en iyi kolajen nasıl seçilir sorusuna karşı kafanız karıştı değil mi?

Ciltte kırışıklıkların derinliğinin giderek azalması, kaybedilen elastikiyetin yeniden kazanılması ya da bu istenmeyen durumların oluşmadan önce önüne geçmeye destekleyici kolajen Tip 1’dir. Cilt için uygun kolajen seçiminizi bu seçeneğe önem vererek yapmalısınız.

Voonka Collagen Beauty Shake Drink Mix, Tip 1 kolajen seçenekleri arasında yer alırken, üzüm, portakal – şeftali aroması ile tadı zenginleştirilmiştir. Colastin Collagen Elastin 14 Shot ise kolajenin yanı sıra cilde uygun vitamin ve minerallerle bir arada sunulur.

Sıvı Form Kolajenler mi, Tablet Kolajenler mi Tercih Edilmeli?

Son yıllarda hakkında pek çok makale yazılan kolajen hakkında yaptığımız pek çok araştırma sonrasında seçilen ürünlerin üretimi esnasında iyi ve zengin içeriklerin bir araya getirilmesinin öneminin büyük olduğunu görmekteyiz.

A vitamini, Biotin, Hyaluronik Asit, Çinko gibi vitamin ve minerallerle zenginleştirilen kolajenler saç, tırnak ve cilt bakımında yardımcı ürünler arasındadır. Doppel Herz System Kollajen İçeren Gıda Takviyesi ve Nutraxin Beauty Gold Collagen Plus 15 Shot cilt bakımı için özel olarak üretilen formüllere sahiptir.

Cilt bakımınızı içeriden desteklemek için beslenme rutininize dahil edebileceğiniz kolajen ürünlerinin kullanımı esnasında, günlük tüketmeniz gereken su miktarını, uyku ve beslenme düzeninizi önemsemeniz, ürünlerden sağlayacağınız faydaya yardımcı olacaktır.

Benzer Blog Yazıları
CeraVe Nemlendirici: Markanın Hikayesi ve Ürünlerinin Öne Çıkan Özellikleri
CeraVe, cilt bakımında adından sıkça söz ettiren bir markadır. Peki, bu markanın hikayesi nedir ve nemlendirici ürünleri neden bu kadar popüler? İşte CeraVe hakkında bilmeniz gerekenler:
28.09.2023
Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Saç kremi nasıl kullanılır, çeşitleri nelerdir, hangi saç kremi seçilmeli...
25.04.2023
Bioderma Sensibio H20 Misel Su
Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş Bioderma Sensibio H2O 'yu yakından tanımak ister misiniz?
25.04.2023
Burundaki Siyah Nokta Gözenekleri Nasıl Kapanır?
Burundaki siyah nokta gözenekleri nasıl kapanır? sorunuz için yazımızda yer alan bilgilere başvurabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.
25.04.2023
Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?
Cildi nemlendirmek için ne yapmalı? yazımızda sizler için cildinizi nemlendirirken yardımcı olacak tüyoları derledik!
27.04.2023
Bacaklarda Çatlak Bakımı Nasıl Olmalı?
Bacaklarda çatlak bakımı nasıl olmalı? Bacaklarınızdaki çatlak görünümünün azaltılmasına yardımcı tüyolar için yazımıza tıkla!
25.04.2023
Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?
Cilt için en iyi kolajen nasıl seçilir? Cildiniz için kolajen seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda sizin için derledik. > Recete!
25.04.2023
Cilt Lekeleri İçin Ne Yapabiliriz?
Cilt lekeleri için ne yapabiliriz? Cilt lekelerini ile savaşmaya yardımcı tüyolara yazımızdan ulaşabilirsiniz.
21.02.2023