Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim
Çatlak Görünümüne Karşı Yardımcı Ürünler Nelerdir?

Çatlak Görünümüne Karşı Yardımcı Ürünler Nelerdir?

Çatlak Görünümüne Karşı Yardımcı Ürünler Nelerdir?

Kilo alımı veya kaybı, stres, yanlış beslenme, hızlı büyüme, kalıtımsal faktörler ve fiziksel koşulların değişimi gibi nedenlerle vücudun kol, bacak ve karın başta olmak üzere çeşitli bölgelerinde çatlaklar oluşur.

Bir zararı olmamasına rağmen, estetik açıdan hoş görünmediği için çatlaklarınızdan kurtulmak istiyorsunuz değil mi? Özellikle yaz aylarında giysi seçiminize kadar etki eden çatlak görünümüne karşı yardımcı ürünler nelerdir merak ediyorsanız yazımızın devamını inceleyebilir, ürün kullanımı ve yaşam rutini değişiklikleri ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz!

Cilt Çatlağı Nedir?

Değişik nedenlerden dolayı vücudun çeşitli yerlerinde oluşan deformasyonlardan biri de cilt çatlaklarıdır. Vücutta çatlak oluşumunun 4 ayrı evresi vardır;

1.evrede yeni ve küçük çatlaklar görülür. Bu evrede henüz kişi görünümden çok rahatsız olmasa da, yeni başlayan dönemde kullanılacak ürünler, sorunun giderilmesine daha yüksek oranda destek olur.

2.evrede, ilk evrede oluşan izlerin rengi gittikçe açılarak beyaza dönmeye başlar.

3.evrede cilt yırtıkları ve oyuklar meydana gelir. Çatlakların üstüne dokunduğunuzda girintileri hissetmeye başlarsınız.

4.evrede ise çatlaklar artık son derece belirgin bir görünümde olup, girintiler iyice derinleşmiş, çatlak görülen bölge büyümüştür.

koruyucunun kullanım zamanı nedir diyecek olursanız, bakımınızın son aşaması en ideal zamanlamadır.

Vücuttaki Çatlakların Giderilmesi İçin Neler Yapılabilir?

Estetik kaygıya neden olan çatlak görünümü hem yaşan tarzının değiştirilmesi hem de dışarıdan uygulanacak ürünlerle giderilebilir ya da azaltılabilir. Yaşam tarzınızda yapacağınız değişikliklerin yanı sıra çatlak görünümüne karşı yardımcı ürünler nelerdir öğrenerek, kendiniz için uygun seçenekleri belirleyebilir, vücut bakım rutininize bu ürünleri dahil edebilirsiniz.

Çatlak önleme ve giderme için üretilen ürünlerin tamamını etkinin görülmesi için öngörülen süreleri tamamlayarak ve kullanım önerilerini birebir uygulayarak uygulamalısınız.

Tüm vücutta oluşan çatlaklara yönelik ürün arayışındaysanız, Lierac Phytolastil Gel 200ml + Serum 75ml Set, içeriğindeki 2 ayrı ürünle çatlak görünümünü 8.haftadan itibaren azaltmaya çalışır. Günde 1’er defa uygulamanız yeterlidir.

Cildin nemlendirilmesi, çatlak görünümünün azalmasını destekler. Mustela Maternite Stretch Marks Serum, yüksek nemlendirme etkisi ile çatlaklarınızın giderilmesine yardımcı olacaktır.

Bio-Oil Skincare Oil, çatlak giderici yağ seçenekleri arasında adı en çok bilinen ürünlerden biridir. 60 ve 125 ml seçeneklerine sahip bu ürünün günde 2 kez sorunlu bölgeye uygulanması önerilir.

Bitkisel özelliği ile öne çıkan Lierac Phytolastil Serum, 2’li set seçeneği ile fiyat avantajı sağlarken, 8 haftalık düzenli kullanımda, çatlakların görünümünde azalmayı destekler.

Hücre yenilenmesini destekleyici meyve ve sebze tüketiminizi arttırmanız, D vitamini seviyenizin düşmemesine dikkat etmeniz ve kilo kontrolünüzü sağlamanız ise kullanacağınız çatlak kremlerinin etkinliğini arttırarak, istenmeyen çatlak görünümünün azaltılmasına içeriden yardımcı olacaktır.

Benzer Blog Yazıları
Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Saç kremi nasıl kullanılır, çeşitleri nelerdir, hangi saç kremi seçilmeli...
25.04.2023
Devamını Oku
Bioderma Sensibio H20 Misel Su
Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş Bioderma Sensibio H2O 'yu yakından tanımak ister misiniz?
25.04.2023
Devamını Oku
Burundaki Siyah Nokta Gözenekleri Nasıl Kapanır?
Burundaki siyah nokta gözenekleri nasıl kapanır? sorunuz için yazımızda yer alan bilgilere başvurabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.
25.04.2023
Devamını Oku
Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?
Cildi nemlendirmek için ne yapmalı? yazımızda sizler için cildinizi nemlendirirken yardımcı olacak tüyoları derledik!
27.04.2023
Devamını Oku
Bacaklarda Çatlak Bakımı Nasıl Olmalı?
Bacaklarda çatlak bakımı nasıl olmalı? Bacaklarınızdaki çatlak görünümünün azaltılmasına yardımcı tüyolar için yazımıza tıkla!
25.04.2023
Devamını Oku
Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?
Cilt için en iyi kolajen nasıl seçilir? Cildiniz için kolajen seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda sizin için derledik. > Recete!
25.04.2023
Devamını Oku
Cilt Lekeleri İçin Ne Yapabiliriz?
Cilt lekeleri için ne yapabiliriz? Cilt lekelerini ile savaşmaya yardımcı tüyolara yazımızdan ulaşabilirsiniz.
21.02.2023
Devamını Oku
Gözenekleri Küçültmek İçin Ne Yapmalı?
Gözenekleri küçültmek için ne yapmalı? yazımızda gözenekleri küçültmek ve yüzünü sıkılaştırmak için paylaşılan ipuçlarını bulabilirsiniz.
21.02.2023
Devamını Oku
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.