Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim
Sepetim

Anti Aging Bakım Nedir?

Anti aging, genel tanımı ile yaş alımı sırasında vücudun tüm noktaları üzerinde yaşlanmanın etkilerini azaltmak ya da önüne geçmek anlamına gelir. Kozmetik alanında ise bu kelime, cilt ve saç üzerinde yaşlanmanın etkilerinden korunma veya tersine çevirme anlamında kullanılır.

Cildin UV ışınlarına sürekli ve korumasız bağlı kalması, hareketsiz yaşam, zararlı maddelerin kullanımı, kötü beslenme, hormonlar gibi pek çok etken yaşlanmanın hızlandırıcı etkileri arasında yer alır. Yaşam tarzınızdan ve çevresel faktörlerden olumsuz yönde en çok etkilenen ise cildimiz olur.

Dermokozmetik bakım markalarının kategorileri arasında anti aging ürün seçeneklerine sıklıkla rastlayabilirsiniz. Bu ürünler, yaşlanma sürecinin cilt üzerindeki etkilerinin yavaşlatılmasını destekler. Yaşlı görünümden kurtulmak için anti aging bakım nedir sorusunu tüm detaylarıyla sizin için inceledik.

Anti Aging Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Anti aging cilt bakımı denince akla ilk olarak yaşlanma karşıtı kremler gelir. Ancak sanılanın aksine ürün çeşitliliği kremlerle sınırlı değildir. Yüz yıkama jelleri, tonik ve serumlar, kremlerin göstereceği etkiyi destekleyecek ve yaşlanma karşıtı cilt bakımınızı eksiksiz hale getirecektir.

Eksiksiz bir anti aging cilt bakımı yapmak ve anti aging bakım nedir merak ediyorsanız, yazımızın devamında sizin için önereceğimiz ürünlerle bakım rutininizi şekillendirebilirsiniz.

Yaşlanma karşıtı ürünleri seçerken sadece yüze yönelik ürünler kullanmak, yarım kalan bir bakım olur, el bakımında, dekolte ve boyun bakımında ve vücut bakımınızda anti aging ürünleri tercih etmeniz önerilir.

Anti Aging Ürünler Hangi Yaştan İtibaren Kullanılmalıdır?

Anti aging ürünler, cildin dolgunlaşmasına, ince çizgilerin ve kırışıklıkların azalmasına yardımcı olur. Cildin nemlenmesi ve sıkılaşması, kolajen ve hyalüronik asidin etkisi ile gerçekleşmektedir.

Cildin neme ve bakıma ihtiyacı 20’li yaşlardan itibaren başlar. Ancak bu dönemde anti aging ürünlerin kullanımı önerilmemektedir. 30’lu yaşlardan itibaren ilk kırışıklıklar başladığında anti aging ürünlerin kullanımına başlanabilir.

40’lı yaşlarda yoğunluk ve sıkılık kaybı başladığı için cilde kaybettiği hacmi kazandırmaya yardımcı olacak ürünler tercih edilmelidir. 50’li yaşlarda ve sonrasında ise kolajen ve elastinler büyük yıkıma uğradığı için yağ hücreleri kayba uğramaya başlar, bu kayba yönelik bakımlar uygulanmalıdır.

Hangi Anti Aging Ürünleri Kullanmalıyım?

Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz gibi anti aging ürünlerin kullanımına 30’lu yaşlardan itibaren başlanması önerilir. Bu ürünlerin seçimi sırasında, ürün ambalajında yer alan yaş aralıklarına ve hangi cilt tipine uygun olduğunu incelemeniz gerekmektedir.

Göğüs ve dekolte bölgesi yaşlanma etkilerinin en çok görüldüğü bölgelerden biridir. Lierac Bust-Lift Anti Aging Recontouring Cream, bu bölgeler için özel olarak üretilmiştir. Gündüz kremleri arasında Derma E Anti-Aging Regenerative Day Cream öne çıkan ürünlerden biridir. Bu ürünün tamamlayıcısı olarak Derma E Anti-Aging Regenerative Night Cream, gece kremi olarak sunulmaktadır.

Cildinizi kirden ve makyaj kalıntılarından arındırırken, anti aging etkisini de destekleyen bir ürün arıyorsanız, Peter Thomas Roth Anti Aging Cleansing Gel tercih edebileceğiniz yıkama jellerinden biridir.

Benzer Blog Yazıları
CeraVe Nemlendirici: Markanın Hikayesi ve Ürünlerinin Öne Çıkan Özellikleri
CeraVe, cilt bakımında adından sıkça söz ettiren bir markadır. Peki, bu markanın hikayesi nedir ve nemlendirici ürünleri neden bu kadar popüler? İşte CeraVe hakkında bilmeniz gerekenler:
28.09.2023
Devamını Oku
Saç Kremi Nasıl Kullanılır?
Saç kremi nasıl kullanılır, çeşitleri nelerdir, hangi saç kremi seçilmeli...
25.04.2023
Devamını Oku
Bioderma Sensibio H20 Misel Su
Hassas ciltler için özel olarak formüle edilmiş Bioderma Sensibio H2O 'yu yakından tanımak ister misiniz?
25.04.2023
Devamını Oku
Burundaki Siyah Nokta Gözenekleri Nasıl Kapanır?
Burundaki siyah nokta gözenekleri nasıl kapanır? sorunuz için yazımızda yer alan bilgilere başvurabilir ve detaylı bilgi edinebilirsiniz.
25.04.2023
Devamını Oku
Cildi Nemlendirmek İçin Ne Yapmalı?
Cildi nemlendirmek için ne yapmalı? yazımızda sizler için cildinizi nemlendirirken yardımcı olacak tüyoları derledik!
27.04.2023
Devamını Oku
Bacaklarda Çatlak Bakımı Nasıl Olmalı?
Bacaklarda çatlak bakımı nasıl olmalı? Bacaklarınızdaki çatlak görünümünün azaltılmasına yardımcı tüyolar için yazımıza tıkla!
25.04.2023
Devamını Oku
Cilt İçin En İyi Kolajen Nasıl Seçilir?
Cilt için en iyi kolajen nasıl seçilir? Cildiniz için kolajen seçiminde dikkat edilmesi gerekenleri yazımızda sizin için derledik. > Recete!
25.04.2023
Devamını Oku
Cilt Lekeleri İçin Ne Yapabiliriz?
Cilt lekeleri için ne yapabiliriz? Cilt lekelerini ile savaşmaya yardımcı tüyolara yazımızdan ulaşabilirsiniz.
21.02.2023
Devamını Oku