• Vucut Bakımı
  • Saç Bakımı

Ofiste yada dışarıda, iş yaşamının zorlu koşullarında bakımlı ve iyi görünmek modern yaşamın bir gerekliliği olarak karşımıza çıkıyor. Üzerimize giydiğimiz kıyafetlere olduğu kadar saç ve makyaja da özen gösterilmelidir. İşe ilk olarak cildi temizlemekle başlayalım. Makyaj temiz bir cilde uygulanmalıdır. Cildinize uygun tonikler ve yıkama jelleri ile bunu rahatlıkla halledebilirsiniz.

Günlük rutin haline gelen makyajı yaparken kullandığımız malzemelerin mineral ürünler olması, gözeneklerin kapanmamasına ve cildin nefes almasına etkisi olacaktır.

İş yaşamında yapılan makyaj günlük olduğu için; koyu renkler ve parıltı içeren malzemeler kullanmamaya dikkat edin. Ten renginizle çok fazla kontrast oluşturmayacak nude tonlar ve soft renkler tercih edebilirsiniz. Böylelikle hem bakımlı hemde doğal bir görünüm elde edebilirsiniz.

Yüzümüz kadar ellerimizde gün boyu dikkati üzerine çeker. Bilgisayar kullanırken, yazı yazarken veya beden dilinin bir parçası olarak kendimizi ifade ederken yüzümüzle birlikte baş rolü paylaşırlar. Kuruyan hatta çatlayan donuk ve cansız eller can sıkıcı olabilir. Bunun için mevsime ve cildinize uygun bir nemlendirici kullanın. Ellerinizin canlı, pürüzsüz ve yumuşak görünmesinin kendinizi iyi hissetmenize olumlu etkisi olacaktır.

Son olarak güzelliğinizin en önemli unsurlarından biri olan saçlarınız ve onun bakımı büyük önem taşıyor. Sağlıklı ve ışıldayan saçlar özgüvenin tamamlayıcısıdır. Günlük koşturmaca içerisinde toz ve kir saçınızı sönük ve gösterişsiz bir hale getirir. Saçlarınızı sık sık yıkamanız gerekebilir. Sık yıkama saç derisindeki besleyici yağları da arındıracağından, duşta veya duş sonrası bir saç kremi kullanarak nem dengesini koruyun.