• Vucut Bakımı
  • Saç Bakımı

Yunanca ‘Cam’ anlamına gelen hyalos kelimesinden türetilmiş bu mucizevi kaynak, göz, eklem ve cilt sağlığı için önemli olan sıvı şeklinde bir asittir.

İnsan vücudunda doğal olarak bulunan bu asit miktarında zamanla azalmalar hatta yok olmalar görünür. Güneş ışığı, çevresel faktörler, zararlı kimyasallar bu azalmanın en büyük etkenlerindendir. Zamanla ciltteki genç görünümde kaybolmalar görünür. Cilt elastikiyetini kaybeder. Ciltteki akne izlerinin iyileşme süresi uzar.

Ürüne gitmek için tıklayınız;

Hyalüronik asidin adını bu kadar çok duymamızın sebebi ise günümüzdeki bu etken sebeplerin çoğalmasına istinaden cilt bakım ürünlerinde çokça kullanılmasıdır. Cildi nemlendirmesi ve su tutma özelliğinin olması nedeniyle, cilt nemlendirici kremlerin ana malzemelerinden biridir. Yaşa bağlı ya da çevresel faktörlerden, cilt yapısından, yanlış ürün kullanımından; cilt esnekliğini ve nem tutma özelliğini kaybediyor. Hyaluronik asit kullanımı bu durumlara en iyi çözümlerden biri olabiliyor. Cilde nem kattığı ve su tutma kapasitesini artırmaya yardımcı olduğu için cildi başarılı bir şekilde onarmaya yardımcı olur. Cildin daha canlı daha parlak, vücudun daha pürüzsüz daha sağlıklı görünüme sahip olması için çok önemli bir yerdedir.

Ürünlere gitmek için tıklayınız;

Cildin genç görünmesini ve kırışıklıkların oluşmamasını sağlamaya çalışır.  Vücutta kolajen azaldığında, cildin esnekliği kaybedilir. Hyalüronik Asit, kolajen oluşmasına ve korunmasına destek olur.  Böylelikle cildin elastikiyet kazanmasına yardımcı olur.  Erken yaşlanmasını da önlemeye yardımcı olur.

Cildin yaşlanmasıyla birlikte cildin yenilenmesi ve onarımı da azalmaktadır. Hyaluronik Asit bu süreci tersine döndürecek şekilde destek olur.

Ürünlere ulaşmak için tıklayınız;

Hyaluronik asidin cilt dışında, görme duyusuna iyi geldiği de bilinir. Hyaluronik asit gözlerin yaklaşık % 80 oranını oluşturur.  Eklem yüzlerini yağlamaya, tampon görevi görmeye ve bu bölgedeki olumsuzlukların hafiflemesine yardımcı olmaya çalışır. Sadece cilt bakım ürünleri ile değil besin takviyesi olarak da alınabilmektedir.

Ürünleri incelemek için tıklayınız;